Заголовок тимчасово відсутній
Ні, доходу у ФОП на ЄП не буде.
ФОП має право сплачувати свої податкові зобов’язання, а також податки та збори, які стосуються господарської діяльності ФОП будь-якими власними коштами згідно п. 87.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n1970 Тому, ФОП може сплатити кредит з своєї особистої карти фізособи. Також ФОП може сплатити з своєї особистої карти всі податки. ДПС також підтвердила право ФОП використовувати у своїй господарській діяльності власні кошти. Про що надала відповідне роз’яснення https://od.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/730598.html Це роз’яснення стосується всіх ФОП на ЄП і на ЗС. В такому випадку ФОП може не включати ці кошти до свого доходу ФОП на ЄП повторно.
Однак, інша особа не може сплатити кредит замість ФОП, оскільки ДПС розглядає таку сплату як дохід отриманий ФОП як фізособою у вигляді додаткового блага. І ФОП на 3 групі 5 % прийдеться сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1.5 % з суми коштів, які за нього сплатить інший ФОП чи фізособа.
Однак, у ФОП є і інші способи поповнити свій підприємницький рахунок без оподаткування. ФОП може внести кошти на свій розрахунковий рахунок як «виручка за період» і ці кошти не будуть включатись до доходу ФОП на ЄП повторно. Однак, це можливо, якщо ФОП за попередні періоди діяльності знімав кошти з підприємницького рахунку.
Якщо фізособа – підприємець у звітному податковому періоді вносить на свій поточний рахунок у банку, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, суму готівки, яка на момент внесення уже була врахована в обліку та при цьому в платіжному документі зазначено призначення платежу – виручка за певний період, тоді така сума готівки повторно не включається до доходу звітного податкового періоду платника єдиного податку за умови сплати єдиного податку з цього доходу (ЗІР, кат. 107.01.03) https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=31805
Також ФОП може оформити договір про надання поворотної фінансової допомоги з будь-якою фізособою. Внести кошти на рахунок як «ПФД згідно договору № » від імені цієї фізособи. ФОП може не включати ці кошти до свого доходу ФОП на ЄП на дату отримання ПФД згідно п. 292.11.3 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n7038 Але він повинен повернути таку ПФД на протязі 12 місяців з дати її отримання такій фізособі офіційно.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Пільги по податку на нерухомість у Харкові після 2025 року
Дії після оренди земельної ділянки з правом викупу
Дати обліку надходження автомобіля від нерезидента для ТОВ
Датою ВМД?
Датою СМР?
Датою перетину кордону?
Датою передачі авто від продавця до покупця…
Як правильно обліковувати ПДВ без реєстрації в податковій
дякую…


