Надбавки держслужбовцям і посадовцям за знання англійської мови (не нижче В2): Уряд зареєстрував законопроєкт

Даний законопроєкт забезпечує правову реалізацію норм про встановлення надбавки за володіння англійською мовою держслужбовцям і посадовцям. У разі прийняття закону більшість його норм запрацюють з дня припинення або скасування воєнного стану


3 липня 2025 року було внесено на розгляд законопроєкт №13446 про внесення змін до Закону України «Про застосування англійської мови в Україні» щодо усунення правової невизначеності стосовно встановлення надбавки за володіння англійською мовою (далі Закон).


Проєкт акта розроблений у зв’язку з необхідністю врегулювання правової невизначеності щодо строків набрання чинності окремими нормами Закону України «Про застосування англійської мови в Україні» (далі – Закон) щодо встановлення набавки за володіння англійською мовою окремим категоріям осіб.

1. Надбавка у розмірі 10% посадового окладу встановлюється особам, які обіймають посади, визначені ч. 1 і 2 ст. 3 Закону, за володіння англійською мовою на рівні не нижче В2 за шкалою рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR), в порядку, визначеному КМУ (ч. 6 ст. 4 Закону)

Вказана норма набирає чинності з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні і діє протягом чотирьох років

2. Визначено осіб, які зобов’язані володіти англійською мовою для зайняття посад державної служби (та, відповідно, можуть претендувати на отримання надбавки за володіння англійською мовою на встановленому Законом рівні) (ч. 1 та 2 ст. 3 Закону).

Ці норми набирають чинності через два роки з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні

Отже, запропоновані Законом строки набрання чинності зазначеними нормами допускають ситуацію, коли під час дії положень Закону щодо виплати надбавки за володіння англійською мовою ще не діятимуть положення Закону та відповідні акти Уряду, які визначають коло посад, за якими можлива виплата цих надбавок. Вказане унеможливлюватиме практичну реалізацію механізму виплати надбавок за володіння англійською мовою.


Крім того, п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону передбачається встановлення КМУ переліку посад державної служби категорій «Б» і «В», до кандидатів на зайняття яких встановлюватиметься вимога щодо володіння англійською мовою.


Пропонується наділити КМУ повноваженнями щодо визначення посадових обов’язків (завдань та функцій), які передбачають обов’язкове використання англійської мови під час їх виконання, а затвердження переліку конкретних посад державної служби, за якими закріплені відповідні посадові обов’язки (завдання та функції), віднести до повноважень керівника державної служби у державному органі.


Джерело: ВРУ

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇