Відшкодування моральної шкоди на підставі постанови виконавця: чи є роботодавець податковим агентом

Податківці пояснили, що роботодавець, який на підставі постанови виконавця утримує із зарплати працівника суми відшкодування моральної шкоди і перераховує їх на рахунок виконавчої служби, є податковим агентом та має відображати такі виплати у додатку 4ДФ

Хто виступає податковим агентом щодо оподаткування та відображення у додатку 4ДФ до Розрахунку доходу, нарахованого на користь стягувача – ФО, у вигляді відшкодування моральної шкоди, якщо роботодавець на підставі постанови виконавця здійснює утримання такої суми з фактичного заробітку працівника і перераховує на рахунок виконавчої служби для подальшої виплати стягувачу?

Податківці проаналізували вимоги розділу ІХ Закону України від 02.06.2016 №1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі – Закон №1404), пп. 14.1.180, пп. 163.1.1, пп. «а» пп. 164.2.14, пп. «б» п. 176.2, пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та вказали на таке.


Роботодавець, який на підставі постанови виконавця утримує із фактичного заробітку працівника суми відшкодування моральної шкоди і перераховує їх на рахунок виконавчої служби для подальшої виплати стягувачу – фізичній особі, виступає податковим агентом щодо оподаткування та відображення у Розрахунку такого доходу.

При цьому, у додатку 4ДФ до Розрахунку дохід у вигляді немайнової (моральної) шкоди, незалежно від його розміру, відображається за ознакою доходу «120» із зазначенням реєстраційного номера облікової картки стягувача

Джерело: ЗІР, Категорія: 103.02


Статті за темою:


Перерахунок ПДФО та військового збору: на що бухгалтеру звернути увагу

Місячний Податковий розрахунок з ПДФО, ЄСВ та військового збору: як заповнити


Довідники за темою:


Відповідальність за несплату ПДФО

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇