Авторизація митного брокера: як уникнути поширених помилок в анкеті

В Держмитслужбі роз'яснюють поширені помилки при заповненні анкети самооцінки для отримання авторизації на митну брокерську діяльність. Наголошується на важливості повного опису внутрішньої структури та підтвердження врахування санкцій

В Держмитслужбі нагадують, що для успішного отримання авторизації на провадження митної брокерської діяльності важливо правильно заповнити анкету самооцінки. Зверніть увагу на кілька поширених помилок, які слід врахувати при підготовці документів.


Під час опрацювання анкет самооцінки часто фіксується, що підприємства:


  1. не заповнюють пункт 1.1.7 або надають у ньому неповну інформацію.


У цьому пункті необхідно описати всю внутрішню організаційну структуру підприємства, а також обов’язково зазначати опис функціональних обов’язків тих підрозділів, що залучені у міжнародному ланцюзі постачання товарів.


Ще одна поширена помилка стосується пункту 2.1.3 анкети. Відповідно до Митного кодексу України, підприємство має підтвердити, що до нього не застосовано санкцій згідно із Законом України від 14.08.2014 №1644-VII «Про санкції» та що воно вжило заходів для недопущення операцій із товарами або контрагентами, які перебувають під санкціями.


У цій частині анкети підприємство повинно надати відповідь на контрольне запитання:


  1. чи враховує підприємство під час здійснення операцій з товарами, які є чи будуть частиною в міжнародному ланцюзі постачання, санкції, запроваджені відповідно до Закону України від 14.08.2014 №1644-VII «Про санкції»?

Також слід описати, які саме процедури запроваджені на підприємстві для відстеження актуальних санкцій, і вказати назву, номер і дату внутрішнього документа, яким ці процедури визначено

Водночас відповідь підприємства «ні» на контрольне питання 2.1.3 не буде підтверджувати відповідність умові критерію.


Окремо Держмитслужба звертає увагу на порядок подання документів. Якщо подача заяви, анкети самооцінки та всіх необхідних документів відбувається в електронному вигляді, то вона має бути здійсненна:


  1. з використанням єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».


Джерело: Держмитслужба


Матеріали на тему:


Типові помилки бізнесу при зверненні до Державної митної служби

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇