Приклади округлення середньої ЗП. 50%-ві податкові штрафи. Списання боргів за давністю. Не та посада у первинці. Кількість днів Вашої відпустки. Агрооблік 🙋‍♀️ Вечірній бухгалтер від 10.06.2025

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні бухгалтерські новини на цей час. Радимо кращі статті та консультації дня, даємо зразки документів. І зовсім трошки професійного гумору 😉


Копійка гривню береже, але не завжди


Здається, одна копійка – дрібниця. Але навіть, з першого погляду, незначний математичний прорахунок може стати причиною серйозних претензій перевіряльників. Як правильно рахувати середньоденну зарплату для відпускних, лікарняних чи компенсацій? Які правила заокруглення убезпечать Ваші розрахунки від зайвих підозр? Ми розкриємо всі тонкощі та покажемо приклади з реальними розрахунками. Дізнайтеся, чи впливає на розрахунки програма, чому дрібні деталі можуть стати критичними і що радить Мінекономіки.


Копійки вирішують все: таємниці зарплатних обчислень


1️⃣ Що робити із копійками при виплаті зарплати готівкою?


А. Виплатити суму із копійками без змін.

Б. Збільшити суму до найближчого номіналу, що в обігу.

В. Зменшити суму до найближчого цілого числа.


2️⃣ Чи виправляти недонарахування ЄСВ на 1 копійку, пов’язане з округленням?


А. Так, слід повторно подати Податковий розрахунок.

Б. Так. Коригують дані через Д1 із типами нарахування.

В. Ні, оскільки сума помилки несуттєва.


3️⃣ Як вчинити із копійками при виплаті зарплати звільненому працівникові?


А. Виплатити точну суму із залишком копійок.

Б. Перерахувати залишок копійок на картку працівника за його заявою.

В. Повністю відмовитися від виплати копійок.


🆕Класифікація посад та склад зарплати держслужбовців за Законом 4282


Настає нова система оплати праці держслужбовців. Відтепер усе буде базуватися на чіткій класифікації посад і порівнянні з ринковими зарплатами. З 2026 року держслужбовці матимуть дві частини зарплати: фіксовану та преміальну, з суворими обмеженнями. Як це вплине на привабливість державної служби? Чи виправдає реформа очікування? Наш експерт навів ключові нововведення та деталі, які варто знати працівникам держсектора.


До перегляду


Штрафи за податкові накладні у воєнний час: чи завжди неминучі


Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних можуть сягати 50% суми ПДВ, але є моменти, що здатні суттєво змінити ситуацію. Чи завжди застосовують штрафи? Чому з 16 січня 2023 року діють знижені санкції? Які накладні уникнуть штрафів навіть у разі порушень? І що робити, якщо реєстрація була заблокована? У статті розглянуто всі ці аспекти та несподівані винятки. Підкажемо, як мінімізувати ризики!


⚖️ Факт попередньої несплати податку ≠ повторне умисне порушення


Чи достатньо одного попереднього порушення, щоб накласти 50%-й штраф за повторність? Верховний Суд стверджує, що ні. Але як визначити «умисел» у податкових правопорушеннях, і чому 1095 днів мають вирішальне значення? Один із останніх висновків ВС змінює підхід до штрафів за ст. 124 ПКУ. Чи захищає це платників податків від надмірних санкцій, або ж створює нові пастки? Дізнайтесь більше тут.


🎥 Облік і податки аграріїв: на що звернути увагу у червні 2025-го


У червні увага податкової служби до аграрного бізнесу посилюється, тож аграріям важливо бути особливо пильними до обліку витрат і податкових зобов’язань.


На вебінарі 11 червня Вікторія Величко пояснить, що саме цікавить податківців: від обліку витрат на посів та пересів до нарахування ПДВ. У фокусі також питання контролю за використанням пального та основні ризики, на які варто зважати сільгоспвиробникам уже зараз.


Безкоштовна реєстрація


Скільки днів відпустки заробив працівник: як порахувати без помилок


Навіть незначні помилки у визначенні робочого року можуть призвести до втрати законних днів відпустки. Святкові дні, тривалі лікарняні чи догляд за дитиною здатні суттєво вплинути на розрахунок. Як правильно визначити кількість днів щорічної відпустки на певну дату та врахувати всі нюанси й виключення зі стажу? Матеріал допоможе Вам коректно надавати відпустки, розраховувати компенсацію при звільненні та грамотно оформлювати кадрові документи.


Списання боргів, нажитих у карантин і війну: що змінює Закон №4434


Чи можна списати борг, якщо строк позовної давності сплив, але його перебіг було зупинено через карантин і війну? Новим законом №4434 передбачається відновлення перебігу строку, але які наслідки це матиме для бізнесу? Як зміни в законодавстві вплинуть на бухгалтерський облік і податкову звітність? Чи зможуть підприємства, що роками накопичували безнадійну заборгованість, нарешті, поставити крапку у своїх фінансових історіях? Експерт розклав для Вас по поличках усі проблемні запитання.


Профіль компанії у соцмережі: як не потрапити до штрафного списку


Instagram давно став майданчиком для бізнесу. Але зважте, що Ваш контент можуть перевірити контролюючі органи. Штрафи за порушення рекламного законодавства – вже не вигадка: реальні кейси ресторанів з Тернополя та Києва підтверджують, що навіть кілька необережних слів у підписах чи фото можуть обернутися тисячами гривень штрафу. Чи знаєте Ви, які помилки коштують найдорожче? Читайте поради адвоката, як захистити свій бізнес від зайвих витрат.


🤔 30 тисяч і 5 посилок: чи достатньо, щоб уникнути податкових претензій


НоваПей ввела нові обмеження для своїх користувачів, які повинні забезпечити захист від претензій податкової. Але чи справді вони працюють? Чому навіть дотримання встановлених лімітів не гарантує безпеки, а реальні випадки доводять протилежне? Що приховують цифри 30 тисяч гривень і 5 посилок на місяць? Юристи розібрали всі проблемні моменти. Дізнайтеся, чому ілюзія безпеки може коштувати Вам значно більше, ніж здається.


🔞 Неповнолітні на роботі: межі (не)дозволеного


Навіть 14-річні можуть працювати за певних умов. Причому неповнолітнім гарантують повний оклад попри скорочений робочий день. Однак не все так просто: закон висуває чимало обмежень і вимог до роботодавців. Які документи потрібні? Що заборонено та які особливості праці в період воєнного стану? Про ризики та можливості трудового договору з підлітком читайте у матеріалі.


💯 Ефективність у дії: матеріали, які підвищать Вашу продуктивність


  1. «Директор» замість «Генеральний директор» у первинці: чи є документи недійсними;
  2. працівники за ЦПД: чи враховують до трудових відносини ФОПа-єдинника;
  3. відсутній код МКХ-10 у лікарняному: чи є підстава для відмови;
  4. більша відпустка для родича загиблого захисника: чи можна відмовити;
  5. тимчасова непрацездатність настала ввечері після роботи: як оплачувати;
  6. військовий збір ФОПа: як перевірити сплату та звіритися з ДПС;
  7. знищення майна через пряме влучання: як оформити втрати правильно;
  8. перехід ФОПа із загальної системи на ЄП: коли подавати майнову декларацію;
  9. земельна ділянка за межами населеного пункту: як у 20-ОПП вказати її адресу.


🎁 Редакція знову радує подарунками!


Ми підготували для Вас «Довідник бухгалтера і ФОП. Як заповнити платіжну інструкцію на сплату податків і ЄСВ».


Забрати подарунок


🔥 Гарячі дедлайни, які не варто ігнорувати


  1. 20 червня – останній день подання звітів за травень до ДПС/ТЦК, сплати податків;
  2. для відмови від спрощеної системи з 1 липня подайте заяву до 20 червня;
  3. за оновленою формою акцизної декларації звітуємо вже за травень;
  4. податківці нагадують ФОПам про обов’язок сплати ЄСВ за себе до 19 червня.


Вечірній Бухгалтер рекомендує ►


📱 Тримайте руку на пульсі всіх бухгалтерських новин у Вашому Telegram!


🎁💡 Найкращі ціни, розіграші, подарунки та все, про що потрібно знати кожному бухгалтеру завжди у Вас під рукою!


Приєднуйтеся до найкращих у 7eminar Live 🟢


Новини підготувала


Ваша настрій на 9,9 балів Редакція

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇