Кінцевий бенефіціар не відображається в Дії: як виправити помилку та уникнути штрафів

У підприємства в Дії не відображається кінцевий бенефіціар. З якою періодичністю потрібно оновлювати дані та за якою формою?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:

У разі зміни кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) юридичної особи державна реєстрація змін до відомостей про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи проводиться протягом 30 робочих днів з дня виникнення таких змін (п. 9 ч. 2 ст. 9 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань зі змінами», далі Закон №755).


Слід зазначити, що Законом України від 06.09.2022 №2571-IX виключено статтю 17-1 із Закону №755 яка передбачала необхідність щорічного підтвердження юридичною особою відомостей про КБВ, наразі такої необхідності немає.


Згідно ст. 5-1 Закону України від 06.12.2019 № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та поширенню зброї масового знищення», більш відомого як «Закон про фінансовий моніторинг»:

Юридичні особи зобов’язані підтримувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи в актуальному стані, повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують зазначені зміни, у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Для оновлення в ЄДР відомостей про КБВ держреєстратору необхідно подати заяву щодо державної реєстрації юридичної особи форма 2.


Якщо підприємство було зареєстроване до 2020 року і взагалі ще не подавало інформацію про бенефіціарів подати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарів та структуру власності не раніше 90 днів з дня припинення воєнного стану (див. п. 4 розділу X «Прикінцевих та перехідних положень» Закону про фінмоніторинг).


Разом із тим, цією ж нормою передбачено, такі особи подають інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом 6 місяців з дня набрання чинності нормативно-правовими актами, якими будуть затверджені положення про форму та зміст структури власності і методологія визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника.


Не треба подавати інформацію про кінцевих бенефіціарів, якщо:


  1. власником юрособи одразу є фізособа або лише фізособи, тобто немає серед власників юросіб. Це випливає з визначення кінцевого бенефіціара (див. на початку консультації);
  2. про кінцевих бенефіціарних власників вже повідомляли раніше й інформація про нього не змінювалася.

👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».

Джерело: 7еminar


Стаття на тему:


Бронювання кінцевих бенефіціарних власників на порталі «Дія»: покрокова інструкція

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇