Україна активно готується до інтеграції в ЄС у сфері рибальства та аквакультури

Україна активно готується до переговорів з ЄС за переговорним розділом 13 «Рибальство та аквакультура», зокрема, шляхом проведення імітаційних сесій. Українська делегація представила позиційні матеріали, охоплюючи ключові елементи законодавства ЄС, такі як Спільна риболовна політика, ринкова політика, контроль рибальства

Україна активно проводить роботу з підготовки інтеграції до Європейського Союзу, Зокрема, щодо підготовки до процедури офіційного скринінгу на відповідність українського законодавства нормам права ЄС. Один із важливих етапів – підготовка за переговорним розділом 13 «Рибальство та аквакультура».


14-15 травня відбувся другий раунд імітаційних сесій, які моделюють формат майбутньої офіційної двосторонньої зустрічі між Україною та Європейською комісією.


Українська делегація, до складу якої увійшли представники Мінагрополітики та Держрибагентства під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, а також за участі Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, представила проєкти тематичних презентацій, виступів та позиційних матеріалів, що охоплюють ключові елементи українського і європейського законодавства у сфері рибальства та аквакультури.

Особливу увагу було зосереджено на:
  1. загальних принципах Спільної риболовної політики (CFP);
  2. ринковій політиці щодо продукції рибальства та аквакультури;
  3. інспекції та контролі рибальства;
  4. розвитку аквакультури та морському просторовому плануванні;
  5. боротьбі з незаконним, непідзвітним і нерегульованим рибальством (ННН-рибальством);
  6. планах вилову та можливостях для риболовлі;
  7. структурній підтримці в рамках Європейського фонду мореплавства, рибальства та аквакультури (EMFAF);
  8. механізмах державної допомоги;
  9. зборі та управлінні даними.

Європейські партнери позитивно оцінили як і якість підготовки української делегації, так і реальні результати в імплементації норм європейського законодавства.

Мінагрополітики та Держрибагентство висловлюють подяку міжнародним експертам з програми Ukraine2EU, проєкту IPRSA, а також фахівцям Виконавчого агентства з рибальства та аквакультури Болгарії за цінні коментарі, експертну підтримку та обмін досвідом, які є вкрай важливими для якісної підготовки України до переговорного процесу.


Джерело: Мінагрополітики

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇