З 8 квітня діє Порядок подання заяв для отримання ліцензій щодо підакцизних товарів: нові форми заяв

Уряд затвердив постанову, яка визначає порядки ведення єдиних реєстрів ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, ліцензіатів та місць обігу пального. Знайомимось з новими формами заяв та витягів

Постанову КМУ від 04.04.2025 №374 опубліковано в «Урядовому курʼєрі» 8 квітня. Отже, порядки вже є чинними.

Пропонуємо нижче ознайомитися з шаблонами наступних документів:


  1. ЗАЯВА щодо ліцензій на право виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вирощування тютюну, ферментації тютюнової сировини.
  2. ВИТЯГ з Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (щодо ліцензій на право виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вирощування тютюну, ферментації тютюнової сировини).
  3. ЗАЯВА щодо ліцензій на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
  4. ВИТЯГ з Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (щодо ліцензій на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах).
  5. ЗАЯВА щодо ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах.
  6. ВИТЯГ з Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (щодо ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах).
  7. ЗАЯВА щодо ліцензії на право виробництва пального
  8. ВИТЯГ з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального (щодо ліцензій на право виробництва пального)
  9. ЗАЯВА щодо ліцензії на право оптової торгівлі пальним
  10. ВИТЯГ з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального (щодо ліцензій на право оптової торгівлі пальним)
  11. ЗАЯВА щодо ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним
  12. ВИТЯГ з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального (щодо ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним)
  13. ЗАЯВА щодо ліцензії на право зберігання пального
  14. ВИТЯГ з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального (щодо ліцензій на право зберігання пального)



















Визнано таким, що втратив чинність, п. 1 постанову КМУ від 19.06.2019 №545 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним і внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».


Нагадаємо, що суб’єкт господарювання набуває права на провадження виду господарської діяльності з дня внесення Державною податковою службою відомостей про надану ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності до одного з реєстрів ліцензіатів.


Ведення реєстрів ліцензіатів України забезпечує прозорість та контроль у сфері ліцензування підакцизних товарів, що є важливим для законного ведення бізнесу та боротьби з незаконним обігом пального, алкогольних та тютюнових виробів. Прийняття Урядом постанови сприятиме забезпеченню цілісної системи контролю податковими органами і громадськістю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, що підлягають ліцензуванню.


Постановою Уряд затверджує:


  1. Порядок ведення Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу алкогольних і тютюнових виробів;
  2. Порядок ведення Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального;
  3. Порядки заповнення заяв щодо ліцензій на право виробництва алкогольних, тютюнових виробів та пального, право оптової та роздрібної торгівлі такими виробами;
  4. Порядок заповнення заяв щодо ліцензій на право зберігання пального.
  5. Порядок заповнення заяв щодо ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним
  6. Порядок заповнення заяв щодо ліцензій на право оптової торгівлі спиртом етиловим,спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах
  7. Порядок заповнення заяв щодо ліцензій на право оптової торгівлі пальним
  8. Порядок заповнення заяв щодо ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, сидром та перрі (без додання спирту), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах
  9. форми витягів з зазначених реєстрів ліцензіатів.




Джерело: Мінфін, Тарас Мельничук, ДПС


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇