Закарпатський окружний адміністративний суд встановив у рішенні від 24.03.2025 №260/8178/24, що на виконанні в органах державного казначейства знаходяться три рішення Закарпатського окружного адміністративного суду, які набрали законної сили, що повністю не виконані надто тривалий час.
Усі невиконані судові рішення - про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Суд зазначив, що відповідно до Конституції України, судове рішення є обов’язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Також обов’язковість виконання судового рішення передбачена Кодексом адміністративного судочинства України та Законом України від 02.06.2016 №1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів»:
судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України.
Відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, правосуддя не може вважатися здійсненим доти, доки не виконане судове рішення. Виконання судового рішення як завершальна стадія судового процесу за своєю юридичною природою є головною стадією правосуддя.
Законом України від 05.06.2012 №4901-VI «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» передбачена виплата компенсації в розмірі трьох відсотків річних від несплаченої суми за рахунок бюджетних коштів у випадку, якщо центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, протягом трьох місяців не перерахував кошти за рішенням суду.
Зважаючи на зазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Джерело: Судова влада України