Що очікувати у квітні 2025 року? Як правильно вести ФОП? Дивіденди фізособам: облік, податки, виплата. Чи діє мораторій на перевірки ДПС? 🙋‍♀️ Вечірній бухгалтер від 27.03.2025

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні бухгалтерські новини на цей час. Радимо кращі статті та консультації дня, даємо зразки документів. І зовсім трошки професійного гумору 😉


Встигнути до 1 квітня


31 березня є останнім днем дії «старого» бронювання. Усі підприємства, які отримали «критичність» за новими критеріями, а також держоргани та ОМС, можуть провести процедуру перебронювання, не чекаючи завершення цього строку. У матеріалі ми зібрали відповіді на найпоширеніші запитання.


Крім того, у «Дії» повідомили, що й після 31.03.2025 державні органи, зможуть за добу переброньовувати своїх працівників. А що робити, коли працівник не відображається в Реєстрі військовозобов’язаних, говоримо тут.


Лікарняні / декретні сумісникам до та після 4 квітня


З 4 квітня 2025 року лікарняні сумісникам будуть виплачуватися в повному обсязі. Але є нюанси… На що звернути увагу при оплаті лікарняних / декретних сумісникам з цієї дати, які дні оплачуватимуться за рахунок роботодавця та ПФУ? Відповіді на ці запитання розглядаємо у наступній публікації.


Як організувати облік діяльності ФОП та контролювати всі ключові показники без зайвих зусиль?


Багато підприємців стикаються з труднощами при веденні документації, поданні звітності та сплаті податків. Проте сучасні електронні сервіси, як-от «Вчасно.Звіт», дозволяють автоматизувати ці процеси, заощаджуючи час та спрощуючи підприємницьку діяльність.


Стаття+відео тут


Зарплата для бронювання та «критичності» з 1 квітня


Розмірковуєте над тим, як правильно включити перехідні лікарняні та відпускні до зарплати заброньованих працівників? А що робити, якщо їхня зарплата менша за 20 тисяч гривень? Які можуть бути наслідки та чи варто хвилюватися?


Ми розглянемо всі ці запитання 28 березня на безкоштовному вебінарі.


Крім того, Ви дізнаєтесь, яку інформацію ПФУ передає в «Дію», як правильно визначати середню зарплату для розрахунку лікарняних та відпускних у 2025 році. Особливу увагу приділимо питанням утримання ПДФО та ВЗ і нарахування ЄСВ на перехідні виплати.


Безоплатна реєстрація


Квітень 2025 року: які законодавчі і не тільки зміни нас очікують


Розглянемо ключові нововведення квітня 2025 року, їхній вплив на роботу підприємств та що потрібно врахувати бухгалтеру у роботі.


🎁 Редакція знову радує подарунками!


Ми підготували для Вас Чекліст бухгалтера і ФОП «Лікарняні & декретні: обмеження-2025»


Забрати подарунок


Дивіденди фізособам: нарахування, облік, податки, виплата


Для власників бізнесу отримання дивідендів – це одна з основних цілей і винагород від діяльності їхніх підприємств. Як коректно визначити суму для дивідендів, хто їх може отримати, які податки треба сплатити та як правильно виплатити, дізнаєтеся зі статті на прикладі ТОВ.


ДПС оновила Довідник типів об’єктів оподаткування


Платники податків зобов’язані повідомляти ДПС про всі об’єкти оподаткування через заяву № 20-ОПП. Оновлений Довідник, який наразі містить 451 тип об’єкта, допомагає коректно їх ідентифікувати. Завантажити довідник можна за посиланням.


Чи діє мораторій на податкові перевірки у 2025 році


З 1 січня 2025 року податкові органи можуть проводити документальні та фактичні перевірки за наявності безпечних умов для їхнього здійснення. Водночас діє мораторій на проведення перевірок для платників, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, у зонах бойових дій або на територіях можливих бойових дій. Перевірки можуть бути поновлені після усунення обставин, що перешкоджають їхньому проведенню.


ТОПчик від Сервісу «ОК»


• Чи утримувати ПДФО та ВЗ з виплат ФОПу, який зареєстрований на ТОТ?

• Повний перелік документів для оплаченого та неоплаченого лікарняного

• Чи обов’язково ФОПу реєструватися в е-ТТН та яка відповідальність за паперові ТТН?

• Відобразили доходи замість збитків: чи потрібно було відобразити різницю у рядку 4.1.11 Додатка РІ?


Основне місце обліку – проживання керівника: як подати ф. № 20-ОПП


Якщо місце проживання керівника (засновника) є основним місцем обліку юрособи або місце проживання ФОП використовується для підприємницької діяльності, подається ф. № 20-ОПП. У розд. 3 заяви зазначаються: тип об’єкта (наприклад, квартира або житловий будинок), стан (експлуатується або орендується) та вид права (власність, оренда тощо). Заяву потрібно подати протягом 10 робочих днів після реєстрації.


Корисне для бухгалтера


• Таблиця даних платника ПДВ: можливість додавання нових видів діяльності

Терміни сплати військового збору: якщо дохід нараховано, але не виплачено

Норма тривалості робочого часу на 2025 рік, чи будуть зміни у квітні?

• Скасовано анулювання ПДВ: податкова зобов’язана автоматично відновити реєстрацію та показники


Вечірній Бухгалтер рекомендує ►


📱 Тримайте руку на пульсі всіх бухгалтерських новин у Вашому Telegram!


🎁💡 Найкращі ціни, розіграші, подарунки та все, про що потрібно знати кожному бухгалтеру завжди у Вас під рукою!


Приєднуйтеся до найкращих у 7eminar Live 🟢


Telegram


Новини підготувала


Ваша на всі руки майстер Редакція

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇