Перехідні відпускні: два варіанти нарахування та відображення в Д1

Відпускні за березень виплачено 28.02. В Додатку Д1 Податкового розрахунку якого місяця - березень чи лютий показати дану відпустку?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Все залежить від того, коли відпускні були нараховані, тобто проведені в бухобліку.


На практиці підприємства обирають 2 варіанта нарахування відпускних.


Перший. Всю суму відпускних, в тому числі і перехідні, нараховують в одному місяці. Наприклад, відпускні за березень, нараховані у лютому. Відповідно і виплата відпускних буде проводитись в лютому.


Другий. Відпускні нараховують «місяць в місяць», а виплачують всю суму одночасно в одному місяці, тобто в місяці початку відпустки або раніше. Наприклад, відпускні за березень нараховано у березні, а виплачено в лютому. Тобто по працівнику виникає дебіторська заборгованість.

Який саме варіант обрати, роботодавець визначає самостійно в обліковій політиці.

В Додатку Д1 показуйте нараховані відпускні за той місяць, коли вони були фактично нараховані.


Тобто якщо у вас 1 варіант, то відпускні показуйте в Додатку Д1 за лютий в окремому рядку від зарплати лютого, зазначаючи:


  1. в графі 8 категорія 01 або 02,
  2. в графі 9 тип 10,
  3. в графі 10 03.2025,
  4. в графі 16,17 суму відпускних,
  5. в гр 20 ЄСВ.


Аналогічно буде в Додатку 4ДФ. Тобто нараховані / виплачені відпускні будуть показані в лютому.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Штраф за порушення військовий облік з 17 квітня зі знижкою 50%

16 квітня 2025 року в «Голос України» опубліковано Закон України від 13.03.2025 № 4316-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію», який передбачає звільнення військовослужбовців від сплати штрафів за порушення військового обліку, якщо вони не встигли оновити дані через службу. Для цивільних передбачена можливість добровільно визнати порушення та сплатити штраф зі знижкою 50% у застосунку Резерв+. Новий сервіс запрацює влітку 2025 року, зробить процес прозорим і зменшить бюрократію, а традиційний шлях звернення через ТЦК залишиться чинним