Перехідні відпускні: два варіанти нарахування та відображення в Д1

Відпускні за березень виплачено 28.02. В Додатку Д1 Податкового розрахунку якого місяця - березень чи лютий показати дану відпустку?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Все залежить від того, коли відпускні були нараховані, тобто проведені в бухобліку.


На практиці підприємства обирають 2 варіанта нарахування відпускних.


Перший. Всю суму відпускних, в тому числі і перехідні, нараховують в одному місяці. Наприклад, відпускні за березень, нараховані у лютому. Відповідно і виплата відпускних буде проводитись в лютому.


Другий. Відпускні нараховують «місяць в місяць», а виплачують всю суму одночасно в одному місяці, тобто в місяці початку відпустки або раніше. Наприклад, відпускні за березень нараховано у березні, а виплачено в лютому. Тобто по працівнику виникає дебіторська заборгованість.

Який саме варіант обрати, роботодавець визначає самостійно в обліковій політиці.

В Додатку Д1 показуйте нараховані відпускні за той місяць, коли вони були фактично нараховані.


Тобто якщо у вас 1 варіант, то відпускні показуйте в Додатку Д1 за лютий в окремому рядку від зарплати лютого, зазначаючи:


  1. в графі 8 категорія 01 або 02,
  2. в графі 9 тип 10,
  3. в графі 10 03.2025,
  4. в графі 16,17 суму відпускних,
  5. в гр 20 ЄСВ.


Аналогічно буде в Додатку 4ДФ. Тобто нараховані / виплачені відпускні будуть показані в лютому.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті