Хто подає звіт про вартість природного газу за формою №1-газ (піврічна)
Звіт про вартість природного газу, який постачається споживачам, за формою №1-газ (піврічна) (далі – Звіт) подають юридичні особи, які постачають природній газ побутовим та непобутовим споживачам.
На замітку! Підприємство подає тільки ту статистичну звітність, яка зазначена в Переліку надаваних звітів в Кабінеті респондента на сайті статистики
На офіційному сайті Держстату за кодом підприємства перевірте перелік статистичних звітів, до яких ваша юридична особа залучена до звітування в поточному періоді. Для цього зайдіть в «Кабінет респондента».
В які строки подає звіт про вартість природного газу за формою №1-газ (піврічна)
Звіт подають щопівроку:
- не пізніше 1 березня;
- не пізніше 1 вересня.
Якщо цей день припадає на вихідний або святковий день, то звітують у перший робочий день після нього.
Куди подавати звіт про вартість природного газу за формою №1-газ (піврічна)
Підприємства подають форму №1-газ (піврічна) до органу державної статистики за своїм місцезнаходженням, тобто за місцем державної реєстрації.
Яка відповідальність за неподання форми №1-газ(піврічна)
Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність згідно зі ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).
Так, за неподання органам статистики Звіту або подання його з недостовірними даними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням загрожує штраф:
- від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн);
- від 15 до 25 нмдг (від 255 до 425 грн) – за повторне вчинення правопорушення особою, на яку вже накладали адмінстягнення протягом року.
На замітку! Для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Звіту, органам статистики не потрібно звертатися до суду (ст. 244-3 КпАП)
Проте під час воєнного стану, а також протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуть (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).
За якою формою звітувати про вартість природного газу
Починаючи зі звіту за І півріччя 2025 року про вартість природного газу, який постачаєте споживачам, звітуйте за формою, затвердженою наказом Держстату від 24.04.2024 № 135.
Завантажити бланк:
Звіт про вартість природного газу, який постачається споживачам. Форма №1-газ (піврічна)
Який порядок заповнення звіту про вартість природного газу за формою №1-газ (піврічна)
Для правильного заповнення Звіту скористайтеся роз’ясненням Держстату вiд 13.07.2021 №19.1.2-12/27-21.
Форму №1-газ (піврічна) заповнюйте на підставі даних з актів приймання-передачі та договорів, що підтверджують діяльність із постачання природного газу.
Показники форми зазначайте дані окремо за I півріччя та II півріччя (звітний період). При цьому наводьте показники:
- у графі 1 – у цілих числах;
- графі 2 – з одним десятковим знаком;
- графі 3 – з двома десятковими знаками.
На замітку! За відсутності даних у відповідних графах Звіту ставте прочерки
У випадку відсутності даних зазначають будь-яку з наведених на бланку причин.
Форма складається з двох розділів:
- розділ 1 «Інформація про поставлений природний газ для побутових споживачів»;
- розділ 2 «Інформація про поставлений природний газ для непобутових споживачів».
До розділів 1 та 2 включають дані про кількість споживачів природного газу, про обсяги та вартість природного газу, поставленого споживачам усього та в розрізі стандартних груп, які визначені за диференційованими обсягами річного постачання природного газу споживачам.
Значення обсягу річного постачання, на підставі якого споживачів розподіляють за групами, розраховуйте на основі обсягів постачання відповідним споживачам природного газу за останні 12 місяців (два півріччя).
За відсутності даних за останні 12 місяців для визначення річних обсягів споживання розраховуйте значення середньомісячного обсягу постачання природного газу за останній період, яке необхідно помножити на 12.
Важливо! Під час визначення обсягів поставленого природного газу ліцензіати не враховують обсяги газу, поставленого споживачам для виробництва електроенергії на теплоелектростанціях (ТЕС) або теплоцентралях (ТЕЦ), а також споживачам хімічної промисловості для виробництва хімічної продукції
У графі А по усіх рядках розділів 1 та 2 зазначайте інформацію щодо груп за обсягами постачання природного газу споживачам (для побутових споживачів у межах від 0 до 5350 і більше тис. м3; для непобутових споживачів − від 0 до 130 000 і більше тис. м3).
При цьому відображайте у показниках:
- «Кількість споживачів» – кількість споживачів (абонентів) постачальника природного газу в розрізі стандартних груп, яким постачали природній газ протягом звітного періоду;
- «Обсяг природного газу, поставленого споживачам» – фактичний обсяг природного газу в тис. м3, поставленого споживачам протягом звітного періоду;
- «Вартість природного газу, поставленого споживачам без ПДВ» – вартість природного газу, поставленого відповідним споживачам за групами постачання протягом звітного періоду:
- для побутових споживачів наводьте вартість з урахуванням тарифу на послуги транспортування природного газу магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи без торгової націнки та ПДВ протягом звітного періоду;
- для непобутових споживачів – вартість з урахуванням тарифу на послуги транспортування природного газу магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи без ПДВ протягом звітного періоду.
Як виправляти помилки у Звіті за формою №1-газ (піврічна)
Під час виправлення помилок у статистичній звітності фахівці Держстату рекомендують керуватися положеннями, зокрема:
- Закону України «Про офіційну статистику» від 16.08.2022 №2524-IX (п. 4 ч. 1 ст. 17);
- Положення про Державну службу статистики України, затвердженого постановою КМУ від 23.09.2014 №481;
- Порядку подання е-звітності до органів держстатистики, затвердженого наказом Держстату від 12.01.2011 №3 (далі – Порядок №3);
- Інструкції про порядок виправлення звітних даних у випадках виявлення приписок та інших перекручень у державній статистичній звітності, затвердженої наказом Мінстату від 10.05.1994 №94 (втратила чинність 10.07.2015, але деякі її положення застосовні на практиці).
Зважаючи на зазначені акти та напрацьовану практику, наведемо алгоритм дій, якщо ви виявили помилку у поданій статистичній звітності.
Самостійне виправлення помилок до граничного терміну подання звітності
Щодо виправлення помилок, виявлених безпосередньо респондентом маємо лише роз’яснення Держстату у листі від 20.02.2017 №09.3-07/33-17. Так, якщо ви виявили помилки у поданих статзвітах, зверніться до органу статистики та з’ясуйте, чи потребують вони виправлення.
На замітку! Врахує орган статистики виправлені дані або ні, залежить від того, коли подаєте новий звіт (до чи після оприлюднення ним статданих) і зважаючи на суттєвість виявленої помилки, її впливу на узагальнену інформацію по країні/регіону
Якщо орган статистики погодить внесення виправлень, то подавайте нові звіти разом із поясненнями щодо причин виправлень.
Якщо надішлете кілька примірників одного е-звіту (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважатиметься саме останній звіт (п. 3.8 розд. III Порядку №3).
Увага! До закінчення граничного терміну подання звітності ви можете подавати виправлені форми необмежену кількість разів. Оригіналом вважатиметься останній надісланий звіт
Виправлений звіт подавайте Держстату згідно з Порядком №3.
Виправлення помилок після прийняття звіту органами статистики
Якщо після прийняття звіту органи статистики виявлять невідповідності або помилки, вони можуть надіслати вам квитанцію-повідомлення про необхідність повторного подання звіту з виправленнями (п. 6.3 розд. VI Порядку №3).
Квитанція-повідомлення про необхідність повторного подання електронного звіту містить інформацію щодо:
- дати та часу відправлення квитанції-повідомлення про необхідність повторного подання електронного звіту;
- стислий зміст помилки, що потребує виправлення;
- термін подання виправленого звіту;
- дані посадової особи адресату звітності, що формує квитанції-повідомлення.
Виправлений звіт слід подати Держстату згідно з Порядком №3 та у встановлені в квитанції-повідомленні терміни.
Якщо не надішлете виправлену форму статистичної звітності та/або фінансову звітність у термін, зазначений у квитанції-повідомленні про необхідність повторного подання звіту, то форму статистичної звітності та/або фінансову звітність вважатимуть поданою недостовірною (пп. 6.3.3 розд. VI Порядку №3).
Виправлення помилок після оприлюднення статистичних даних
Після оприлюднення статистичних даних виправлення можливе лише у випадку суттєвої недостовірності даних.
У такому разі необхідно звернутися до органу державної статистики з письмовим поясненням причин внесення змін.
Детальнішу інформацію щодо виправлення помилок у статистичній звітності можна отримати на офіційному сайті Держстату.
Для більш детального ознайомлення з процедурою виправлення помилкових даних у статистичних звітах рекомендуємо переглянути також відео:
Як подавати звіт про вартість природного газу за формою №1-газ (піврічна)
Починаючи з 1 січня 2023 року Звіт подають винятково в електронній формі (ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику»).
Зробити це можна через безкоштовний сервіс для електронного звітування «Кабінет респондента» за посиланням.
Також на офіційному сайті Держстату можете ознайомитися з Переліком форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді у 2024–2025 роках. У цьому переліку наведені код шаблону та звітний період дії шаблону форми.
Для форми №1-газ (піврічна) передбачений код шаблону S0700556 зі звіту за I півріччя 2025 року.
Джерело: 7eminar
Шаблони та зразки документів:
Звіт про вартість природного газу, який постачається споживачам. Форма №1-газ (піврічна)