Місячний звіт про товарооборот торгової мережі №1-торг: інструкція

Підкажемо, хто, коли та в який спосіб має відзвітувати про товарооборот торгової мережі. Зорієнтуємо, як правильно заповнити два розділи форми №1-торг (місячна), які дані включати


Хто подає Звіт про товарооборот торгової мережі


Місячний звіт про товарооборот торгової мережі за формою №1-торг (далі Звіт) заповнюють та подають щомісяця лише підприємства, для яких роздрібна торгівля є основною діяльністю. Коди КВЕД таких підприємств починаються із 47 або 45 (щодо роздрібного продажу автотранспортних засобів та мотоциклів).

На замітку! Підприємство подає тільки ту статистичну звітність, яка зазначена в Переліку надаваних звітів в Кабінеті респондента на сайті статистики

На офіційному сайті Держстату за кодом підприємства перевірте перелік статистичних звітів, до яких юридична особа залучена до звітування в поточному періоді. Для цього зайдіть в «Кабінет респондента».


Які строки подання Звіту №1-торг


Звіт подавайте не пізніше 4-го числа місяця, наступного за звітним. Якщо цей день припадає на вихідний або святковий день, то звітуйте в перший робочий день після нього.


Куди звітувати за формою №1-торг (місячна)


Звіт про товарооборот торгової мережі подавайте до територіального органу Держстату.


Яка відповідальність за неподання форми №1-торг (місячна)


За неподання статистичної звітності передбачена адміністративна відповідальність, яка встановлена ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).


Так, за неподання органам статистики Звіту або подання його з недостовірними даними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням загрожує штраф:


  1. від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн);
  2. від 15 до 25 нмдг (від 255 до 425 грн) за повторне вчинення правопорушення особою, на яку вже накладали адмінстягнення протягом року.


Від імені органів державної статистики розглядати справи і накладати адміністративні стягнення мають право керівник Держстату, його заступники, а також інші уповноважені керівником посадові особи цього органу. Тобто для накладення стягнення на особу, винну у неподанні статзвітності, органам статистики не потрібно звертатися до суду (ст. 244-3 КпАП).


Проте під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання звітності не застосовуватимуть (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).


За якою формою звітувати про товарооборот торгової мережі


Починаючи зі звіту за січень 2025 року Звіт подавайте за формою, затвердженою наказом Держстату від 10.04.2024 №111.

Завантажити бланк:


Звіт про товарооборот торгової мережі. Форма №1-торг (місячна)


Який порядок заповнення Звіту про товарооборот торгової мережі


Для правильного заповнення Звіту скористайтеся рекомендаціями Держстату з роз’яснення від 31.10.2022 №19.1.2-12/47-22.


Щоб заповнити таблиці Звіту, насамперед:


  1. визначіть загальний роздрібний товарооборот підприємства через торговельну мережу;
  2. виокремте частину роздрібного товарообороту, що стосується регіону місцезнаходження підприємства;
  3. порахуйте роздрібний товарооборот окремо за кожним регіоном за межами регіону місцезнаходження підприємства.


Щоб, з'ясувати, що таке «роздрібний товарооборот» та його складові, можна скористатися положеннями пункту 1.1 уже нечинної Інструкції про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів, затвердженій наказом Мінстату від 28.12.1996 №389.


А саме, це:


  1. виручка від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів для особистого споживання за готівку і за розрахункові чеки установ банків, через спеціально організовану торговельну мережу (магазини, аптеки, палатки, кіоски, автозаправні станції, їдальні, кафе, ресторани тощо);
  2. а також виручка, одержана через касу неторговельних підприємств, організацій, установ від продажу безпосередньо населенню товарів власного виготовлення, закуплених на стороні чи одержаних за бартером (враховують як продаж поза торговельною мережею).


У разі відсутності даних на підприємстві у заголовній частині у блоці «Інформація щодо відсутності даних». проставте позначку та вкажіть одну з причин відсутності даних.


Звіт має два розділи.

Увага! Дані у Звіті наводьте у вартісному вираженні — тис. грн з одним десятковим знаком

Розділ І


До розділу І «Роздрібний товарооборот у межах регіону місцезнаходження респондента» заносьте дані щодо роздрібного товарообороту за звітний місяць у межах регіону свого місцезнаходження.


У ньому відобразіть дані про дохід підприємства, уключаючи торгових посередників, від перепродажу безпосередньо населенню нових або вживаних товарів (як за готівку, так і за банківські платіжні картки тощо) у цінах фактичної реалізації за моментом відпуску товарів покупцеві (ураховуючи всі види податків та зборів), як у магазинах, так і поза ними. Незалежно від часу сплати грошей, уключаючи продаж товарів, які надійшли в межах договорів комісії (консигнації).


Включіть до показника роздрібного товарообороту торгових посередників (комісіонерів, дилерів, дистриб’юторів), діяльність яких полягає в зближенні продавців (виробників) та покупців, без придбання товарів посередником, обсяг продажу товарів населенню та обсяг наданих послуг, у т. ч. комісійні. Наприклад, при продажу населенню торговими посередниками легкових автомобілів, які вироблені в Україні, показник форми щодо роздрібного товарообороту (незалежно від умов оплати) включає загальну вартість автомобілів, у т. ч. комісійні за послуги посередників.


У разі продажу із роздрібної мережі за безготівковим розрахунком підприємствам, установам, організаціям до показника роздрібного товарообороту включайте також продаж:


  1. непродовольчих товарів на поточні потреби для реалізації членам екіпажів, туристам і пасажирам суден;
  2. напоїв (соків, молока тощо) виробничим підприємствам для робітників та службовців, що зайняті у цехах зі шкідливими умовами праці;
  3. товарів подарункового асортименту до свят і новорічних подарунків для дітей;
  4. продовольчих товарів і речей першої необхідності з роздрібної торгової мережі установам виконання покарань для продажу особам, які в них перебувають, за рахунок їх особистих коштів, що зберігаються в установах банків.


Натомість до показника роздрібного товарообороту не включайте інформацію про:


  1. продаж товарів госпсуб’єктам для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати;
  2. продажу карток стартових пакетів, карток поповнення рахунку тощо для мобільного зв’язку;
  3. продажу смарт-карток, талонів тощо на придбання пального на АЗС;
  4. вартості повернутих населенням товарів, що не витримали гарантійних термінів служби, товарів, повернутих у секції посилкової торгівлі покупцями і відділеннями зв’язку;
  5. частину вартості товарів, яку сплатили безпосередньо з бюджету або організації соціального забезпечення, лікувальні, профілактичні установи коштом бюджету (це стосується фармацевтичних товарів, медтехніки, пального тощо).


Розділ II


До розділу II «Роздрібний товарооборот за межами регіону місцезнаходження респондента» занесіть дані щодо роздрібного товарообороту за звітний місяць окремо за кожним регіоном, в якому здійснюєте діяльність із роздрібної торгівлі, за виключенням регіону свого місцезнаходження.


У Звіті також зазначають назву регіону (область, місто Київ) та код території за КАТОТТГ. Позаяк подаєте Звіт електронно, то графа «Код території за КАТОТТГ» визначається автоматично (вибір із довідника).

.

Показник обчислюйте так само, як для Розділу І.


Як виправляти помилки у Звіті за формою №1-торг (місячна)


Під час виправлення помилок у статистичній звітності фахівці Держстату рекомендують керуватися положеннями, зокрема:


  1. Закону України «Про офіційну статистику» від 16.08.2022 №2524-IX (п. 4 ч. 1 ст. 17);
  2. Положення про Державну службу статистики України, затвердженого постановою КМУ від 23.09.2014 №481;
  3. Порядку подання е-звітності до органів держстатистики, затвердженого наказом Держстату від 12.01.2011 №3 (далі Порядок №3);
  4. Інструкції про порядок виправлення звітних даних у випадках виявлення приписок та інших перекручень у державній статистичній звітності, затвердженої наказом Мінстату від 10.05.1994 №94 (втратила чинність 10.07.2015, але деякі її положення застосовні на практиці).


Зважаючи на зазначені акти та напрацьовану практику, наведемо алгоритм дій, якщо ви виявили помилку у поданій статистичній звітності.


Самостійне виправлення помилок до граничного терміну подання звітності


Щодо виправлення помилок, виявлених безпосередньо респондентом маємо лише роз’яснення Держстату у листі від 20.02.2017 №09.3-07/33-17. Так, якщо ви виявили помилки у поданих статзвітах, зверніться до органу статистики та з’ясуйте, чи потребують вони виправлення.

На замітку! Врахує орган статистики виправлені дані або ні, залежить від того, коли подаєте новий звіт (до чи після оприлюднення ним статданих) і зважаючи на суттєвість виявленої помилки, її впливу на узагальнену інформацію по країні/регіону

Якщо орган статистики погодить внесення виправлень, то подавайте нові звіти разом із поясненнями щодо причин виправлень.


Якщо надішлете кілька примірників одного е-звіту (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважатиметься саме останній звіт (п. 3.8 розд. III Порядку №3).

Увага! До закінчення граничного терміну подання звітності ви можете подавати виправлені форми необмежену кількість разів. Оригіналом вважатиметься останній надісланий звіт

Виправлений звіт подавайте Держстату згідно з Порядком №3.


Виправлення помилок після прийняття звіту органами статистики


Якщо після прийняття звіту органи статистики виявлять невідповідності або помилки, вони можуть надіслати вам квитанцію-повідомлення про необхідність повторного подання звіту з виправленнями (п. 6.3 розд. VI Порядку №3).


Квитанція-повідомлення про необхідність повторного подання електронного звіту містить інформацію щодо:


  1. дати та часу відправлення квитанції-повідомлення про необхідність повторного подання електронного звіту;
  2. стислий зміст помилки, що потребує виправлення;
  3. термін подання виправленого звіту;
  4. дані посадової особи адресату звітності, що формує квитанції-повідомлення.


Виправлений звіт слід подати Держстату згідно з Порядком №3 та у встановлені в квитанції-повідомленні терміни.


Якщо не надішлете виправлену форму статистичної звітності та/або фінансову звітність у термін, зазначений у квитанції-повідомленні про необхідність повторного подання звіту, то форму статистичної звітності та/або фінансову звітність вважатимуть поданою недостовірною (пп. 6.3.3 розд. VI Порядку №3).


Виправлення помилок після оприлюднення статистичних даних


Після оприлюднення статистичних даних виправлення можливе лише у випадку суттєвої недостовірності даних.

У такому разі необхідно звернутися до органу державної статистики з письмовим поясненням причин внесення змін.


Детальнішу інформацію щодо виправлення помилок у статистичній звітності можна отримати на офіційному сайті Держстату.


Для більш детального ознайомлення з процедурою виправлення помилкових даних у статистичних звітах рекомендуємо переглянути також відео:



Як подавати форму №1-торг (місячна)


Починаючи з 1 січня 2023 року Звіт подають винятково в електронній формі (ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику»).


Зробити це можна через безкоштовний сервіс для електронного звітування «Кабінет респондента» за посиланням.


Також на офіційному сайті Держстату можете ознайомитися з Переліком форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді у 20242025 роках. У цьому переліку наведені код шаблону та звітний період дії шаблону форми.


Для форми №1-торг (місячна) передбачений код шаблону S0600118, чинний зі звіту за січень 2025 року.


Джерело: 7eminar


Шаблони документів:


Звіт про товарооборот торгової мережі. Форма №1-торг (місячна)

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇