Зміни у формуванні, врученні повісток та їх нові зразки: аналіз постанови КМУ №951

Кабмін постановою від 16.08.2024 №951 вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

Кабмін постановою від 16.08.2024 №951 вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період.


У пункті 29 Порядку уточнили, що у повістці зазначаються також:


  1. найменування посади, власне ім'я та прізвище, підпис посадової особи, яка видала повістку, та дата її підписання - для повісток, оформлених на бланку. Такі повістки скріплюються гербовою печаткою;
  2. прізвище та власне ім'я керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу, дата накладення кваліфікованого електронного підпису - для повісток, сформованих за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.


Зазнав змін і пункт 30 Порядку


Так, повістка може формуватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів або оформлюватися на бланку, який заповнюється представником Р (М) ТЦК та СП (абз. 1 п. 30 Порядку).


А абзаци другий і третій пункту 30 виклали в такій редакції:


У разі формування повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис у день її формування. У разі оформлення повістки на бланку керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу засвідчує її особистим підписом та скріплює гербовою печаткою. Водночас абзаци п'ятий - сьомий виключили. В цих абзацах йшла мова про централізований друк повісток і надсилання їх засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.


В Порядку з’явились нові пункти 30-1 – 30-3 такого змісту:


30-1. Кожна повістка, сформована за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, містить унікальний електронний ідентифікатор у вигляді QR-коду (далі - QR-код).


QR-код містить інформацію, зазначену в пункті 29 цього Порядку, а також реєстраційний номер поштового відправлення у разі відправлення повістки засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням.


Повістка, сформована за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, може бути роздрукована. У такому разі її паперова форма повинна містити придатний для зчитування QR-код з відповідною інформацією.


30-2. Повістки, сформовані за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, можуть:


  1. централізовано друкуватися і надсилатися військовозобов'язаним та резервістам засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення;
  2. друкуватися та вручатися військовозобов'язаним та резервістам під час оповіщення у роздрукованому вигляді.


30-3. У разі надсилання повістки, сформованої за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення, на такому відправленні повинні зазначатися штриховий кодовий ідентифікатор оператора поштового зв'язку, прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається повістка.


В описі вкладення зазначається інформація про найменування поштового відправлення, власне ім'я та по батькові (за наявності), адреса громадянина, якому надсилається поштове відправлення, найменування вкладення із кількістю аркушів, власне ім'я та прізвище керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу, інформація про дату накладення кваліфікованого електронного підпису.


У пункті 34 Порядку додали новий абзац


Згідно якого у разі коли резервіст або військовозобов'язаний уточнив свої облікові дані після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, повістка може надсилатися на адресу місця проживання, зазначену резервістом або військовозобов'язаним під час уточнення облікових даних.


Також Порядок доповнили пунктами 41-1 і 41-2 такого змісту:


41-1. Перевірка чинності повісток, сформованих за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, проводиться шляхом зчитування QR-коду за допомогою технічних засобів, які дають змогу відтворити відомості, зазначені у повістці, у тому числі засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста, зокрема з використанням мобільного додатка.


41-2. Повістки, сформовані за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (у тому числі роздруковані), та повістки, оформлені на бланку, мають однакову юридичну силу.


І водночас змінилась сама форма повістки, яку викладено у Додатку 1 до Порядку. В додатку виклали два зразки повістки:


  1. Зразок повістки, яка оформлена на бланку.
  2. Зразок повістки, яка сформована за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Саме цей зразок містить QR-код.


Джерело: постанова КМУ від 16.08.2024 №951