НБУ пропонує оновити правила розкриття банківської таємниці

Національний банк України оприлюднив для громадського обговорення проєкт змін до нормативно-правових актів щодо розкриття банківської, фінансової, страхової таємниці й таємниці надавачів платіжних послуг. Документ, зокрема, уточнює порядок надання окремої інформації державним виконавцям та уніфікує вимоги щодо отримання НБУ інформації від піднаглядних установ

4

238


НБУ оприлюднив для обговорення проєкт змін до нормативно-правових актів НБУ, які регулюють питання розкриття банківської таємниці, таємниці надавача платіжних послуг, фінансової таємниці та таємниці страхування (далі – Проєкт).


Проєкт передбачає оновлення порядку розкриття банками інформації, яка становить банківську таємницю, шляхом приведення Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління НБУ від 14.07.2006 №267 у відповідність до оновлених вимог законодавства, а також уніфікацію норм щодо порядку отримання НБУ таємної інформації від піднаглядних йому осіб, спрямованої на підвищення ефективності виконання НБУ своїх функцій.


З цієї метою також буде внесено зміни до низки нормативно-правових актів НБУ, зокрема:


  1. Правил зберігання, захисту, використання та розкриття таємниці надавача платіжних послуг, затверджених постановою Правління НБУ від 14.07.2022 №147 (далі Правила);
  2. Положення про таємницю фінансової послуги, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.2023 №163;
  3. Положення про таємницю страхування, затверджене постановою Правління НБУ від 19.12.2023 №166.


Ключові деталі Проєкту:


  1. доповнено Правила нормами про порядок надання банками інформації про строк дії банківського вкладу та вид рахунку юридичної або фізичної особи, фізичної особи-підприємця на запити органів державної виконавчої служби та приватних виконавців;
  2. виключено уточнення про те, що банк, надавач фінансових послуг / посередник, надавач платіжних послуг та страховик зобов’язані надавати НБУ інформацію, що містить таємницю, у формі документів і копій документів саме під час проведення НБУ інспекційних / виїзних перевірок та під час здійснення ним безвиїзного нагляду.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:


  1. Проєкт;
  2. аналіз впливу Проєкту;
  3. порівняльна таблиця до Проєкту.
Зауваження та пропозиції до Проєкту приймаються згідно з формою подання зауважень та пропозицій до 06 липня 2026 року включно.

Джерело: НБУ


Читайте більше:


Ліміт каси: правила встановлення та вимоги ДПС

НБУ змінює правила роботи із запасами готівки: що пропонується

Видача готівки з каси підприємства: які документи є обов’язковими

Ліміт 500 грн у терміналах: як українці можуть обходити нові правила НБУ

НБУ оновив правила авторизації фінансових установ: що змінилося у 2026 році

✨ Новинка! Унікальний сервіс – АІ-Консультант для бухгалтера! Ознайомтесь із його можливостями вже зараз за посиланням
Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз'яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
4

238

2

24

4

49

2

30

3

786

8

1070

3

244

6

7477

8

489

6

193

2

56

2

452

2

42

4

471

3

619

3

23

3

40

5

53

4

750

6

1766

3

43