Зведений список громадян за Додатком 6: подання та заповнення

Зведений список громадян за Додатком 6 подається щороку до 1 грудня. Про правила заповнення, як подати куди та найголовніше, яких саме працівників вносять до такого списку розповідаємо у цій публікації

Хто подає Зведений список за додатком 6


Скласти та подати до районних (міських) ТЦК та СП списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць мають:


  1. виконавчі органи сільських, селищних, міських рад (пп. 13 п. 24 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ від 30.12.2022 №1487, далі – Порядок №1487);
  2. підприємства, установи та організації (п. 34 Порядку №1487).


Зосередимо увагу на роботодавцях та на випадках подання списків підприємствами, установами, організаціями.

Зверніть увагу, що наразі, у ВРУ зареєстровано законопроєкт №12076 «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальновійськової підготовки», який передбачає вилучення норми ч. 5 ст. 14 Закону України від 25.03.1992 №2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі – Закон №2232), яка встановлює обов’язок щодо подання списків громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік призовників. Проте, поки що такий обов’язок зберігається.

Якщо на підприємстві немає таких працівників, то чи потрібно подавати пустий список?

Подання пустого списку законодавчими нормами не передбачено. Але, як показує практика, що навіть за відсутності громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць такий Список варто подати з пустими графами до ТЦК або надіслати звичайний лист у довільній формі про те, що на підприємстві відсутні такі працівники.


Строки подання Зведеного списку за додатком 6


Зведений список за додатком 6 подається до 1 грудня 2024 року. Тобто, граничною датою подання є 30 листопада, а так як припадає на суботу, то варто попіклуватися про це раніше і подати Список 29 листопада 2024 року.

У 2024 році останній день подання Списку за додатком 6 припадає на 29 листопада!

Куди подавати Зведений список за додатком 6

 

У Порядку №1487 не вказана чітка процедура подання Зведеного списку за додатком 6.


Проте, аналізуючи законодавство у сфері ведення військового обліку та мобілізації та зважаючи на уставлену практику, радимо подавати повідомлення до ТЦК працівника-допризовника.


Адже ч. 3 ст. 14 Закону №2232 зазначено, що допризовники реєструються у ТЦК за місцем проживання. І у назві форми зазначається населений пункт у якому проживають громадяни, які підлягають взяттю на військовий облік призовників. Порядок №1487 не обмежує роботодавця одним Списком. Додаток 6 подається до відповідного ТЦК, то ж у випадку, коли на підприємстві працює декілька осіб, які підлягають внесенню до цього Списку, то Зведений список подається до того ТЦК де приписаний такий працівник. Обов'язок про перевірку місця реєстрації / фактичного проживання допризовника лягає на плечі роботодавця.


Яка відповідальність за неподання Зведеного списку за додатком 6


П. 87 Порядку №1487 передбачає, що

Посадові особи … підприємств, установ та організацій за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зокрема за неподання до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, за прийняття на роботу призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які не перебувають на військовому обліку, незабезпечення оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, перешкоду їх своєчасній явці на збірні пункти, призовні дільниці, несвоєчасне подання документів, необхідних для ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та неподання відомостей про таких осіб несуть відповідальність згідно із законом.

Отже, неведення військового обліку або ведення його з порушеннями може розглядатися як порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію та передбачає адміністративну відповідальність.


За порушення ведення військового обліку на посадових осіб підприємства може бути накладений адмінштраф. Зауважте, що з 19.05.2024 до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) внесено зміни, зокрема, до:


  1. ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення;
  2. ст. 210-1 КУпАП у частині збільшення розмірів штрафів.


Нюансами адмінвідповідальності є:


  1. накладення адміністративного стягнення у вигляді адмінштрафу на директора та / або відповідального за ведення військового обліку;
  2. немає чітких критеріїв за яке порушення який розмір штрафу. Його визначає керівник ТЦК;
  3. в межах перевірки відповідальність настає за всі виявлені порушення, а не за кожне окремо;
  4. за порушення, вчинені по 18.05.2024, – застосовують «старі» правила та розміри штрафів. Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 38 КУпАП в редакції, яка діяла по 18.05.2024: «Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді)»;
  5. за порушення, вчинені з 19.05.2024, – застосовуються «нові» правила адміністрування та розміри штрафів. Зокрема, з 19.05.2024 адмінштраф може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення (ст. 38 КУпАП).


Наразі ст. 210-1 КУпАП передбачає накладення штрафу за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію на посадових осіб – від 1000 до 1500 НМДГ (від 17 000 до 25 500 грн). А у разі повторного порушення – від 1500 до 2000 НМДГ (від 25 500 грн до 34 000 грн). Але в особливий період (тобто, й під час воєнного стану) штраф накладають у ще більшому розмірі – від 2000 до 3500 НМДГ (від 34 000 грн до 59 500 грн).


За якою формою подавати Зведений список за додатком 6


Списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць складають за формою наведеною у Додатку 6 до Порядку №1487.

Зверніть увагу, що 18.05.2024 форму цього додатку оновили.

Як заповнити Зведений список


Порядок №1487 не містить інструкцій щодо заповнення Додатка 6. Але примітки до Додатка 6 дають змогу заповнити Список правильно.


Форма не містить інформації щодо роботодавця, який подає відповідний додаток.


Як зазначено в примітці до Додатка 6, Зведений список складають в алфавітному порядку.


До Зведеного списку включають всіх громадян України, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років, незалежно від громадянства, відбування покарання в установах виконання покарань, стану здоров’я, постійного чи тимчасового проживання (роботи, навчання). Тут варто дещо уточнити.


По-перше, роботодавці до Зведеного списку включають всіх юнаків відповідного віку, які у них працюють незалежно від умов працевлаштування (основне місце роботи, сумісництво, повна чи неповна зайнятість).


По-друге, до Зведеного списку включають працівників, яким у рік приписки у 2025 році виповниться 17 років. Зокрема, це юнаки 2008 року народження, тобто допризовники. Власне кажучи, це і зазначаємо в «шапці» Зведеного списку.


Навчальні заклади також подають Зведений список. До цього списку включаються учні та студенти, які підлягають приписці.


Нагадуємо, що відповідно до п. 9 ст. 1 Закону №2232:


  1. допризовники – особи, які підлягають взяттю на військовий облік;
  2. призовники – особи, які взяті на військовий облік.

 

Зауважте, що громадяни старшого призовного віку, які не перебувають на військовому обліку, також вносяться до цього Зведеного списку, рік їх народження зазначається у графі 2. Оскільки графи Зведеного списку не пронумеровані, то вважаємо, що рік народження таких громадян слід наводити саме у графі «Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)».

Наприклад, Сидоренко Максим Віталійович, 2006 р.н.

Яку саме інформацію зазначати в графі «Місце роботи (навчання) та найменування посади», не уточнено. Проте рекомендуємо тут зазначати повне найменування роботодавця, а також повне найменування посади, яку обіймає працівник. Зазначати код Класифікатора професій не потрібно. Не виключено, що ТЦК можуть «попросити» зазначити тут і місцезнаходження роботодавця.


В графі «Місце задекларованого / зареєстрованого місця проживання» слід вказати адресу «прописки» та фактичного проживання. Рекомендуємо зазначити обидві адреси, якщо вони відрізняються.


«Відмітка районного (міського) територіального центру …» заповнюється виключно ТЦК.

Чи потрібно роботодавцю зібрати відмітки всіх ТЦК в окремому екземплярі Списку і зберігати в себе? 


Про це у Порядку №1487 нічого не сказано, тож можна зробити висновок, що ні.


Також у формі не зазначено, що керівник та / або особа відповідальна за ведення військового обліку повинні підписати такий Зведений список.


Як подати Зведений список за додатком 6


 У Порядку №1487 відсутній конкретний спосіб подання Зведеного списку. Але так, як відсутнє програмне забезпечення, яке дає змогу подавати такі списки автоматизовано до ТЦК, то рекомендуємо надсилати його поштою рекомендаційним листом з описом вкладення.


Висновки

 

  1. Зведений список за додатком 6 рекомендуємо подати не пізніше 29.11.2024.
  2. До Зведеного списку включаємо всіх працівників, яким у 2025 році виповниться 17 років, а також старших, якщо вони ще не стоять на військовому обліку.
  3. Список подається до ТЦК в якому приписаний працівник, який включається до Зведеного списку за додатком 6.
  4. Подання порожнього Зведеного списку не передбачено чинним законодавством, проте практика свідчить про те, що його варто подати до відповідного ТЦК.

 

Джерело: 7eminar


Шаблони та зразки документів:


Зведений список громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць (Додаток 6)