Петицію щодо ПДВ для «спрощенців» розглянуто: ПДВ не скасують, але «ліміт» обговорюється

Уряд розглянув електронну петицію щодо відкликання ініціативи Мінфіну про обов’язкову реєстрацію платниками ПДВ платників єдиного податку з оборотом понад 1 млн грн та повідомив, що така законодавча ініціатива до КМУ не надходила. Водночас консультації щодо меж ПДВ-реєстрації єдинників тривають

3

54


На сайті Уряду була оприлюднена петиція до КМУ з вимогою розглянути питання відкликання ініціативи Мінфіну щодо запровадження з 1 січня 2027 року обов’язкової реєстрації платниками ПДВ платників єдиного податку, річний оборот яких перевищує 1 млн грн та перегляд домовленостей з МВФ щодо збереження умов спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.


Уряд розглянув електронну петицію та повідомив, що на сьогодні відповідна законодавча ініціатива Мінфіну до КМУ не надходила.


Водночас Уряд проінформував, що згідно з положеннями пункту 5 підрозділу 4.3.1 Національної стратегії доходів до 2030 року, схваленої розпорядженням КМУ від 27.12.2023 №1218:

поріг реєстрації платником податку на додану вартість буде ефективно застосовуватися до всіх платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, що забезпечить їх реєстрацію в системі оподаткування податком на додану вартість у разі досягнення такого порогу.

У зв’язку з наданням Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі основним напрямом податкової політики з податку на додану вартість є узгодження норм податкового законодавства України з положеннями Директиви Ради 2006/112/ЄС від 28 листопада 2006 р. про спільну систему податку на додану вартість (далі – Директива Ради 2006/112/ЄС).


Відповідно до статті 9 Директиви Ради 2006/112/ЄС, платниками податку на додану вартість є юридичні та фізичні особи, які самостійно провадять будь-яку економічну діяльність, незалежно від мети чи результатів такої діяльності. Економічною діяльністю вважається будь-яка діяльність виробників, торговців або осіб, що надають послуги, зокрема послуги з експлуатації матеріального або нематеріального майна з метою отримання від нього доходу на постійній основі.


Статтею 281 Директиви Ради 2006/112/ЄС встановлено, що кожна держава – член Європейського Союзу сама визначає розмір порогу для обов’язкової реєстрації платником податку на додану вартість та після консультацій з Комітетом Європейського Союзу з питань податку на додану вартість може застосовувати спрощені процедури для нарахування та стягнення податку на додану вартість за умови, що вони не призводять до зменшення його надходжень до бюджету.


Поріг для обов’язкової реєстрації платником ПДВ встановлено пунктом 181.1 Податкового кодексу України.


Слід зазначити, що на сьогодні тривають консультації з представниками бізнесу та експертного середовища щодо розміру порогу обов’язкової реєстрації платником податку на додану вартість в межах, встановлених Директивою Ради 2006/112/ЄС (85 тис. євро). Таким чином, зміни щодо обов’язкової реєстрації платниками податку на додану вартість платників єдиного податку не будуть стосуватися більшості фізичних осіб – підприємців.


Текст відповіді:

Джерело: КМУ


Читайте більше:


Меморандум з МВФ: задекларовано підвищення ставки ПДВ

Оплата третьою особою: чи виникають ПДВ-зобов’язання у покупця

Коли вперше подавати декларацію з ПДВ якщо ТОВ стало платником з 01.03.2026

ПДВ для ФОП із оборотом менше 4 млн не буде! МВФ надав кредит і скасував вимогу!

ПДВ для ФОПів не буде запроваджено до кінця воєнного стану: заява нардепа Гетманцева

✨ Новинка! Унікальний сервіс – АІ-Консультант для бухгалтера! Ознайомтесь із його можливостями вже зараз за посиланням
Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
3

54

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

2

211

1

3

556

1

6

1

17

4

1601

12

61769

1

3284

2

24

4

90

21

12

33129

2

21

5

60

2

3835

4

356

2

16

3

10

3

224

4

1351