Приймаємо на роботу працівника-військовозобов’язаного: нюанси оформлення

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️

Як прийняти з належним оформленням працівника-військовозобов’язаного на роботу та куди повідомити?

Дійте за нашими рекомендаціями.

 

Порядок оформлення військовозобов'язаного наступний.


Отримайте від працівника заяву та відповідні документи.


Відповідно до ст. 24 КЗпП при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати:


  1. паспорт або інший документ, що посвідчує особу,
  2. трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування,
  3. документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію) та про стан здоров'я (за потреби),
  4. відповідний військово-обліковий документ та інші документи.


Підприємства здійснюють перевірку у громадян України під час прийняття на роботу наявності військово-облікового документу та приймання на роботу після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів (абз. 2 п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 №487, далі – Порядок №1487).


Відповідно до абзацу 3 п. 34 Порядку №1487 підприємства доводять до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правила військового обліку (додаток 2 до Порядку №1487)під особистий підпис під час прийняття на роботу.


Відповідно до абзацу 4 п. 34 Порядку №1487 підприємства надсилають у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів повідомлення про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів згідно з додатком 4 до Порядку №1487.


Отже, при прийнятті на роботу військовозобов'язаного необхідно виконати наступні дії:


  1. перевірити наявність у нього військово-облікового документу та перебування на військовому обліку у ТЦК та СП;
  2. ознайомити його з Правилами військового обліку під підпис;
  3. видати наказ про прийняття на роботу;
  4. виконати обов'язок, передбачений ст. 29 КЗпП;
  5. подати до ТЦК та СП за місцем реєстрації військовозобов'язаного у семиденний термін з дня видання наказу про прийняття на роботу повідомлення про зміну облікових даних згідно з додатком 4.


Крім військово-облікового документу та документів, зазначених вище, з метою правильного заповнення списків персонального військового обліку особи до 60 років мають надати наступні документи:


  1. реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  2. документи про освіту;
  3. паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон (у разі наявності); адресу місця реєстрації та фактичного проживання; документи про сімейний стан та наявність дітей.


Про прийняття на роботу працівника необхідно повідомити:


  1. ДПСУ до початку роботи (ст. 24 КЗпП);
  2. ПФУ не пізніше наступного дня після прийняття, якщо підприємство має статус критично важливого (п.п. 3 п. 3 Постанови КМУ від 05.06.2024 №650);
  3. ТЦК та СП за місцем реєстрації працівника у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (п. 34 Порядку №1487).


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».


Джерело: 7еminar