Оподаткування дивідендів: зміни для резидентів Дія Сіті 2026 року
Для резидентів Дія Сіті діють такі правила оподаткування дивідендів, які виплачуються фізособам-учасникам - ст. 170 ПКУ ((https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965):
«170.5.5. Не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку дивіденди, які нараховуються на його користь емітентом корпоративних прав, який є резидентом Дія Сіті - платником податку на особливих умовах, за умови що таким резидентом Дія Сіті - платником податку на особливих умовах не здійснювалася виплата дивідендів за акціями або іншими корпоративними правами протягом двох календарних років поспіль.»
Позиція ДПСУ наступна
ЗІР (103.02, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42679):
"З якої дати відраховувати два календарних роки поспіль з метою виконання умови щодо нездійснення виплати дивідендів за акціями або іншими корпоративними правами, якщо емітент корпоративних прав – резидент Дія Сіті, перейшов на оподаткування як резидента Дія Сіті платника податку на особливих умовах з середини року?
Відповідь:
З 1 січня року, наступного за роком в якому такий платник перейшов на оподаткування як резидента Дія Сіті платника податку на особливих умовах."
Отже, якщо Ви набули статус ПнВК як резидент Дія Сіті з 01.04.2026 і зараз будете виплачувати дивіденди за 2025 рік, то такі дивіденди будуть оподатковані ПДФО 5 % та ВЗ 5%.
Платники ПнВК - це теж платники податку на прибуток, тільки за особливими правилами, тому застосовується ставка ПДФО 5% - ст. 167 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20260101#n3850):
"167.5. Ставки податку на пасивні доходи до бази оподаткування встановлюються у таких розмірах:
...167.5.2. 5 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування);"
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оплата лікарняного для студентів-практикантів: що потрібно знати
Звітність за працевлаштування осіб з інвалідністю: важливі аспекти
Визначення дати виникнення ПДВ при імпортній рекламі у Фейсбуці
Порядок подання балансу та декларації для підприємств на єдиному податку
чи потрібно подавати баланс та декларацію з єдиного податку…
Чи потрібно платити земельний податок за нерухомість без діяльності
. протягом 2025 року діяльність не проводило, в 2026 році також не планує проводити діяльність .
чи потрібно плати…
Визначення ціни та кількості для ПДВ при оплаті послуг
Як правильно розрахувати податки і уникнути штрафів ТОВ
Випадки надання відпустки без збереження зарплати понад 30 днів
Чи потрібно вказувати верстат у таблиці для ПДВ
Облік переплат і недоплат ФОП при безготівкових продажах мазей
Податкова звітність для ФОП з доходами в Німеччині
Звітність ФОП: перехід з 2 групи на 3 групу
Помилка у звітності: виправлення кількості днів трудових відносин
Розрахунок середнього заробітку працівників під час відрядження квітні
Виплати працівнику, який не працював, але був у відпустці
Виплата відпускних: до якого місяця відносити для розрахунку
В 29 квітня виплачено відпускні для працівника за травень 2026 р.
Питання: таку виплату відносити для розрахунку середньої зп резидента Дія Сіті в квітень чи травень?
Дякую…

