Чи потрібно здавати додаткові звіти ФОП у 2026 році
Якщо у ФОП будуть виплати на користь інших ФОП та фізичних осіб - то потрібно буде подавати щоквартально об'єднану звітність.
1. Відповідно до п.1 Розділу ІІ Порядку № 4 від 13.01.2015 р. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-15#n848 Податковий Розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку протягом звітного періоду.
Отже, якщо у ФОП 2 та 3 немає найманих працівників, а також не було нарахувань та виплати доходів на користь інших ФОП та фізичних осіб протягом звітного кварталу, то "нульова" об'єднана звітність не подається.
Якщо будуть виплати виплати на користь ФОП та фізичних осіб (наприклад, якщо ФОП орендує майно у фізичної особи) - то протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу ФОП подає Об’єднану звітність, вона подається щоквартально.
2. Також ФОП потрібно перевірити перелік статистичних звітів, який йому потрібно подавати.
Для цього потрібно зареєструвати свій особистий «Кабінет респондента» на сайті статисти за посиланням https://statzvit.ukrstat.gov.ua/
У «Кабінеті респондента» ФОП по своєму коду може перевірити перелік звітів, до яких органи статистики його залучили до звітування. Якщо в Переліку немає звітів, то ФОП самостійно статистичні звіти не подає, органи статистики їх можуть не прийняти.
У суб'єктів господарювання, які при вході в кабінет отримали повідомлення про те, що вони не залучені до статистичного спостереження, відсутній обов'язок подавати будь-які статистичні звіти.
Для реєстрації та роботи в «Кабінеті респондента» необхідно мати електронний підпис. У разі виникнення питань щодо роботи в «Кабінеті респондента» Ви можете скористатись інструкцією користувача, розміщеною безпосередньо у «Кабінеті респондента», або звернутись за консультацією до територіальних органів Держстату (телефони наведені на головній сторінці в розділі «Контакти»).
Що ФОП 2 групи має сплачувати та подавати щомісяця, щокварталу та раз на рік, ми підготували навігатор https://7eminar.ua/news/6215-podatki-ta-zvitnist-dlya-fop-1-3-grupi-jep-golovni
3. Новостворені ФОП 1-2 групи після закінчення 2026 року подають 2 декларації:
1. В місяці реєстрації ФОП перебувають на загальній системі оподаткування, така особливість обрання 1-2 групи ЄП, тому за цей період ФОП звітуються як загальносистемники- подають майнову декларацію після закінчення звітного року. Роз'яснення в ЗІР, категорія 104.09 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=39256
Відповідно до п. 177.5.2 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4292 Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Отже, Податкова декларація про майновий стан та доходи буде подаватись в періоді "Рік 2026", після закінчення 2026 року в термін до 1 травня 2027 р.
Навіть якщо ФОП не отримував доходи, майнова декларація подається не пуста. Податківці в своїх роз’ясненнях, в ЗІР, категорія 104.09 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=39761 вказують на те, що така декларація є річною, а тому в такій декларації потрібно вказувати дохід ФОП, отриманій на спрощеній системі оподаткування (р.11.1), інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, відомості про рухоме та нерухоме майно, яке є у власності станом на 31.12.2026 р., а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону.
Податкова декларацію про майновий стан і доходи подається за формою F0100215 з Додатком ЄСВ 1 та Додатком Ф2. Якщо у період перебування на загальній системі оподаткування ФОП не отримував дохід, то Додаток Ф2 подається пустим.
2. Звітуються як єдинники- подають податкову декларацію по єдиному податку після закінчення року в термін до 01.03.2027 р.
3. Додаток по ЄСВ подається окремо до кожної декларації. В Додатку ЄСВ 1, який буде подаватись у складі майнової декларації, зазначається лише період перебування на загальній системі оподаткування, а в Додатку 1, який буде подаватись у складі декларації по ЄП, буде зазначатись лише період перебування на спрощеній системі оподаткування.
У комірці «з» зазначається:
перший календарний день місяця у звітному періоді, або дата державної реєстрації,
У комірці «по» проставляється:
останній календарний день місяця у звітному періоді.
Тому в Додатку ЄСВ 1 потрібно буде вказати період перебування на загальній системі оподаткування. В Додатку 1, який буде подаватись у складі декларації по єдиному податку, період перебування на спрощеній системі оподаткування.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


