Як правильно відобразити збитки у декларації за 2024 рік
У декларації за 2024 рік відображається бухгалтерський збиток 2024 року у рядку 02, а залишок збитків минулих років (60 тис. грн) — у рядку 3.2.4 додатка РІ. У результаті формується загальне від’ємне значення об’єкта оподаткування 90 тис. грн.
Об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається на підставі фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності, з урахуванням податкових різниць (пп. 134.1.1 Податкового кодексу України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#Text). Тому бухгалтерський збиток за 2024 рік переноситься безпосередньо до декларації.
Сума збитку за 2024 рік (30 000 грн), визначена у фінансовій звітності, відображається у рядку 02 декларації з податку на прибуток підприємств як фінансовий результат до оподаткування. Оскільки це збиток, показник зазначається зі знаком «мінус».
Залишок від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих років у сумі 60 000 грн, що залишився після використання частини збитку у 2023 році, переноситься до рядка 3.2.4 додатка РІ. Таке зменшення фінансового результату передбачене пп. 140.4.4 Податкового кодексу України, згідно з яким фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування попередніх податкових (звітних) років.
Показник з рядка 3.2.4 додатка РІ переноситься до рядка 03 РІ декларації. Після цього формується підсумковий результат у рядку 04 декларації:
рядок 02 — збиток 2024 року: −30 000 грн;
рядок 03 РІ — від’ємне значення минулих років: −60 000 грн.
У результаті у рядку 04 декларації за 2024 рік відображається від’ємне значення об’єкта оподаткування у сумі −90 000 грн, яке переноситься на наступні податкові періоди.
Щодо додатка ПП, він застосовується для відображення використання податкових пільг. Від’ємне значення минулих років вважається податковою пільгою лише тоді, коли воно фактично зменшує податкове зобов’язання. Якщо за підсумками 2024 року підприємство має збиток, податок до сплати не виникає, тому додаток ПП щодо цієї пільги не заповнюється.
Таким чином, у декларації за 2024 рік одночасно відображається поточний збиток 30 тис. грн і залишок збитків минулих років 60 тис. грн, що разом формує від’ємне значення об’єкта оподаткування 90 тис. грн, яке переноситься на наступний звітний період.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи порушує підприємство граничний розмір готівкових розрахунків
Чи потрібно сплачувати додаткові податки за оренду квартири
Проблема з відображенням даних у формах ОК-5 та ОК-7
Фінансова допомога між юридичними особами: наслідки для платників податків
Чи потрібен РРО при надходженні коштів від кавового апарата
Проблеми з лікарняним: відсутність стажу у працівника ФОП
На ФОПі працює людина з початку 24 року. За цей …
Можливість встановлення строку розірвання контракту понад 14 днів
Підкажіть, чи можна для штатного працівника (компанія резидент ДіяСіті на пнвк …
Терміни сплати ЄСВ при закритті ФОП на спрощенці
Підкажіть будь ласка якщо ФОП на спрощеній системі буде подавати …


