Чи може засновник ТОВ внести безповоротну фінансову допомогу
Засновник може надати безповоротну фіндопомогу ТОВ як фізособа.
Але для цього має бути укладений письмовий договір дарування (ст. 719 ЦКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15?find=1&text=%D1%88%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%84#n3547).
І укласти такий договір учасник може з ТОВ в особі директора. При чому якщо він одночасно є директором, то такий договір буде нікчемним за визначенням ст. 238 ЦКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15?find=1&text=%D1%88%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%84#n1319):
"3. Представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом."
Тоді від імені ТОВ має виступати інша особа (працівник), що буде діяти на підставі довіреності від ТОВ, підписаної директором.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Використання 56 днів відпустки підряд: що потрібно знати
Ліміт доходів для ФОП 3 групи на 2026 рік підтверджено
Визначення коду пільги для продажу товарів оборонного призначення
Оподаткування ПДВ: заборгованість за періоди єдиного податку
Прийом на роботу особи зі студентською візою в Україні
Підкажіть будь ласка, чи можна приймати на роботу особу з видом …
Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ при звільнених операціях
Купує книги ➝ ПН з кодом ставки 903 (звільнено …
Чи потрібно нараховувати ПДВ при отриманні гарантійного платежу
Покрокова інструкція для припинення діяльності ФОП 2 групи
Нарахування лікарняного: чи враховується сума 21617,50 гривень
Броньований працівник був на лікарняному (5 днів). Нарахування по лікарняному …


