Декларація ФОП: які доходи включати за 2025 рік
У про майновий стан за 2025 рік відображаються лише доходи ФОП за період перебування на загальній системі — тобто тільки за листопад 2025 року, особисті доходи за весь рік (зарплата, соцдопомога, кешбек) у ФОП-розділах не показуються.
Декларація про майновий стан і доходи подається ФОП лише за період, коли він перебував на загальній системі оподаткування. У вашій ситуації ФОП зареєстрований у листопаді 2025 року і до 01.12.2025 працював на загальній системі, а з грудня — вже на спрощеній. Тому у декларації за 2025 рік відображається виключно підприємницький дохід і витрати за листопад (п. 177.5 та п. 177.11 ПКУ:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4987).
Доходи, отримані ФОП як фізичною особою, а саме зарплата за трудовим договором, соціальні виплати, кешбек, інші пасивні чи не підприємницькі доходи, не включаються до розділу ФОП. Вони показуються в цій декларації лише за наявності обов’язку декларування (наприклад, іноземні доходи або доходи без податкового агента), а не автоматично (п. 179.2 ПКУ:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n6010).
Доходи ФОП на єдиному податку за грудень 2025 року в декларацію про майновий стан не включаються, оскільки вони звітуються окремо у декларації платника єдиного податку (п. 296.2 ПКУ:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n5050).
Отже, за 2025 рік у декларації про майновий стан ви відображаєте лише підприємницькі показники за листопад, без «усіх рухів» по рахунках за рік.
Раді допомогти, звертайтесь ще!

