Перенесення збитків на 2025 рік: нюанси оподаткування прибутку
Інші операційні витрати (3 ,3) Фінансовий результат до оподаткування (3,3) Податок на прибуток (нараховано МПЗ) (42,4) Чистий прибуток (збиток) (45,7)
загальна система оподаткування. яку суму збитків ми можемо перенести через різниці у декларацію з прибутку у 2025 рік?
Вважаємо, що потрібно перенести фінансовий результат до оподаткування (збитки ) за 2024 р. в сумі 3,3 тис. грн.
Тому що об’єктом оподаткування є фінансовий результат до оподаткування з урахуванням необхідних коригувань ( п.п.134.1.1 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n10624 ).
Є певні роз’яснення податківців, наприклад:
«відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового Кодексу (далі - Кодекс) об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями Кодексу.
Згідно з п.п. 140.4.4 п. 140.4 ст. 140 Кодексу фінансовий результат до оподаткування зменшується, зокрема:
на суму від’ємного значення об’єкта оподаткування платника (крім великих платників податків) минулих податкових (звітних) років» (роз’яснення ДПС по роботі з великими платниками податків «На яку суму зменшення фінансового результату до оподаткування при врахуванні збитків минулих податкових (звітних) років має право платник податків?» опубліковано 08.07.25 р., посилання на повний текст: https://cvp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/912864.html )
У Вашому випадку в декларації з податку на прибуток за 2024 рік у графі 02 «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, –)» повинні бути відображені збитки в сумі 3,3 тис.грн.
Та при формуванні декларації з податку на прибуток за 2025 рік така сума підлягає відображенню в рядку 03 «Різниці, які виникають відповідно до Податкового кодексу України (+, –)» та в додатку РІ в рядку 3.2.4 «Сума від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років (підпункт 140.4.4 пункту 140.4 статті 140 розділу ІІІ Податкового кодексу України)»
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Зміна фактичної адреси підприємства без зміни реєстрації: можливості
Є відповідь АІ
Обмеження ЄСВ при звільненні та новому прийнятті працівника
Звітність по ЄСВ для ФОП: нові терміни та правила подачі
Порядок зняття з обліку члена фермерського господарства та декларації
Є відповідь АІ
Звітність ФОП: перехід між групами єдиного податку у 2026 році
Порядок заповнення декларації єдиного податку 3 групи для юр. осіб
Є відповідь АІ
Чи може ФОП отримати лікарняний, працюючи на ТОВ
Чи допустимо розбити щорічну відпустку на дві частини
Є відповідь АІ
Компенсація за роботу у вихідні дні: як правильно розрахувати
Звільнення від ПДВ для харчування школярів через субпідрядника
ТОВ (не бюджет) надає послуги освіти (початкова та середня), має ліцензію та звільненні від ПДВ.
Планується окрім освітніх послуг здійснювати харчування школярів.
1) Якщо таке харчування для ТОВ буде надавати інше ТОВ/ФОП (тобто школа самостійно не…
Є відповідь АІ
Розрахунок ПДВ для рекламних послуг: правильний підрахунок суми
31674,21/6= пдв…
Імпорт товарів ФОП на другій групі: можливості та обмеження
Є відповідь АІ
Облік збитків від руйнування складу: питання, документи та проводки
Актуальна інструкція заповнення декларації єдиного податку для юр осіб
Ліцензування та облік БАДів: що потрібно знати ФОП
інтернет торгівля. фоп 2 група. продаж бадів (не лікарські засоби). зараз де які постачальники почали писати на упаковці засіб медичний, чи потребує це ліцензування, або якогось додатково бухгалтерського чи товарного обліку…
Закриття ресторану: покрокова інструкція для бухгалтера і працівників
ТОВ (ресторан): загальна система, ПДВ, ліцензія (роздріб алкоголь), РРО, нерухоме майно (будівля ресторану).
У серпні закривається. Що робити бухгалтеру, покроково: залишки алкоголю - зрозуміло, працівники - зрозуміло, ОЗ, та інше - ?
Порадьте…
Є відповідь АІ

