ТА
Татьяна
25.12.2025 | 16:57
Відповідь надано
Чи потрібно сплачувати ПДФО та ВЗ з благодійної допомоги
Людина, яка проживає на територіях на яких ведуться бойові дії отримала благодійну допомогу від міжнародної благодійної організації в сумі 10800,00 грн на себе та на дитину. Всього мати отримала 21600,00 грн. за двох. В звіті 4 ДФ благодійна організація показала дохід з кодом 190 для матері. Чи потрібно самостійно матері платити за таку благодійну нагороду ПДФО та ВЗ? Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан та доходи?
ОК
Ольга, консультант
експерт
26.12.2025 | 13:15
Очікує відповідь
ПДФО та ВЗ сплачувати не потрібно.
Не підлягає оподаткуванню сума (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами), перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, на користь:
- фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція (за винятком територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах та взяті у встановленому законодавством порядку на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад;
- фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", та взяті у встановленому законодавством порядку на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад;
- фізичних осіб, які мешкають (мешкали) у населених пунктах, на території яких проводяться (проводилися) бойові дії під час дії воєнного, надзвичайного стану, та/або вимушено покинули місце проживання (тимчасово переміщені особи), у зв’язку з форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) у тому числі у зв’язку із введенням воєнного, надзвичайного стану, підтвердженими у встановленому законом порядку.
(п.165.1.56 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3699).
Тож з суми благодійної допомоги ПДФО та ВЗ сплачувати не потрібно.
Декларацію також подавати не потрібно. Проте якщо у фізособи є інші підстави для подання декларації, суму допомоги слід відображати у декларації.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
ОК
Оксана
24.03.2026 | 14:01
Відповідь надано
Жінки, які підлягають військовому обліку: хто має реєструватися
Кто из женщин должен стоять на военном учете?
ЮЛ
Юлія
24.03.2026 | 13:40
Відповідь надано
Запит на приклад наказу про щорічну відпустку для ФОП
Скиньте будьласка посилання на приклад наказу на щорічну відпустку. Звичайну відпустку. Не можу знайти
ОД
Долинюк Ольга Ярославівна
24.03.2026 | 12:06
Відповідь надано
Чи можна включити заблоковану податкову накладну в кредит
Добрий день. податкова накладна від покупця була заблокована 21.01.2023 року. 03.02.2026 …
ЄП
Пархоменко Євгенія Олександрівна
24.03.2026 | 11:39
Відповідь надано
Розподіл вхідного ПДВ при отриманні неоподаткованих послуг: нюанси
Вітаю. Якщо отримуємо послугу з ПДВ. Через те що продаємо неоподатковану послугу ПДВ ,частково розподіляємо …
КМ
Макарова Каріна Миколаївна
24.03.2026 | 11:16
Відповідь надано
Недостатня зарплата працівника: відповідальність та шляхи виправлення ситуації
ОСББ. В січні 2026 року ми додивились, що зарплата одного працівника менше мінімальної на 50 …
ТВ
Владімірова Татьяна Миколаївна
24.03.2026 | 10:47
Відповідь надано
Вибір типу об'єкта оподаткування для ФОП з доставкою
Вітаю. ФОП 3гр. ЄП, квед 53.20 Інша поштова та Кур'єрська діяльність (основний). Що …
ВВ
Васильєва Вікторія Миколаївна
24.03.2026 | 09:29
Відповідь надано
Вибір дати договору оренди та подання звіту для ТОВ
При регистриции ТОВ указан адрес , на который не создан договор аренды . Вопрос , как лучше сейчас …
ТВ
Владімірова Татьяна Миколаївна
24.03.2026 | 09:28
Відповідь надано
Проблеми з листком непрацездатності після зміни прізвища працівниці
Вітаю. Працівниця принесла документи на зміну прізвища на початку березня (свідоцтво про шлюб) ми все …
ЮЛ
Юлія
24.03.2026 | 09:21
Відповідь надано
Правила відкриття та обліку рахунків в іноземних банках
Правила роботи та облік по рахунку в іноземному банку. Відкриття рахунку в Польщі
АЛ
Аліна
24.03.2026 | 08:28
Відповідь надано
Питання щодо об'єднаного звіту ЄСВ, ПДФО та ВЗ ФОПів
Добрий день. Підкажіть за об'єднаний звіт ЄСВ, ПДФО і війський збір для ФОПа, в …
СТ
Тодоренко Світлана Сергіївна
24.03.2026 | 08:07
Відповідь надано
Алгоритм списання пального для підприємства з використанням ТТН
На підприємстві є транспорт . Який алгоритм списання пального та якими документами потрібно оформити витрати пального …
ТШ
Шимко Тамара Миколаївна
23.03.2026 | 20:14
Відповідь надано
Запровадження військового збору з орендної плати: з якого періоду
Добрий день! З якого періоду запроваджено утримання війського збору з орендної плати за земділянки, адже …
ТЗ
ТзОВ" Крамар ЛТД"
23.03.2026 | 19:49
Відповідь надано
Переплата ПДВ: як використати та наслідки для товариства
товариство імпортер, має достатній розмір реєстраційного ліміту, за рахунок імпорту для реєстрації податкових накладних, але …


