Виправлення помилок у звітності: відпустка та ЄСВ доопрацювання
У вас 2 різні помилки. Перша - ви відпускні показали в одному рядку із ЗП. Друга - показали більщу суму зарплати і ЄСВ. Тому раджу виправляти ці помилки окремо.
Відпускні. При виправленні такої помилки не потрібно застосовувати тип нарахування 2/3 в графі 9 або ознаку 0/1 в графі 25. Подавати уточнюючий звіт також не потірбно. Виправлення буде проводитись в податковому розрахунку зі статусом звітний.В загальному випадку відпускні відображають окремим рядком з кодом типу нарахувань «10» (графа 9). При цьому якщо вся сума відпускних нараховується в місяці виходу у відпустку, то згідно з Порядком № 4 відпускні, нараховані за різні місяці, відображають в окремих рядках у сумі, яка припадає на дні відпустки конкретного місяця. Якщо ви відпускні показали в одному рядку із зарплатою, тобто був один рядок всього, або показали відпускні не за відповідний місяць, то помилку слід виправити. Виправляйте її в звіті за поточний звітний період. Відповідно до порядку № 4 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-15#Text Внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) допускається лише у разі відображення:
сум перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх звітних (податкових) періодах;
сторнованих сум відпускних, допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Тож виправити помилку слід таким чином. У вас буде 2 рядки
1 рядок.
• у графі 10 проставити місяць і рік - наприклад 09.2025.
• у графах 16, 17 зазначаємо суму відпускних за вересень, які помилково відобразили разом із зарплатою вересня, при чому показуйте зі знаком «мінус» наприклад "-18522,14"
• у графі 20 вказати суму ЄСВ, нарахованого на цю суму зі знаком «мінус» наприклад "-4074,87"
2 рядок
• у графі 9 — код типу нарахувань «10»;
• у графі 10 — місяць і рік - наприклад 09.2025
• у графах 16 і 17 — суму відпускних за вересень наприклад "18522,14".
• у графі 20 — суму ЄСВ, нарахованого на відпускні наприклад "4074,87"
Тобто по суті ви суму відпускних за вересень "забираєте" зі знаком мінус із зарплати вересня і показуєте в наступному рядку зі знаком плюс але вже як відпускні вересня (або зазначайте ваш місяць).
Друга помилка - це надлишково відображена зарплата. її показуйте вже з типом нарахування 3. МОжна подати уточнюючий Д1 за відповідний місяць. Зазначайте в гр 8 категорію 1, в гр 9 -тип 3, в гр 10 місяць, в гр 16,17 суму 18522,14 (без мінуса), в гр 20 ЄСВ 4074,87
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Ліміт каси для фізичних осіб-підприємців: основні питання та відповіді
Чи потрібен ПРРО для ФОП першої групи з 2026 року
Чи обнуляється індексація зарплати з початку 2026 року
Річні звіти для ТОВ та ГО: терміни і вимоги
Які річні звіти потрібно здати і які терміни, Тов на …

