Оподаткування послуг іноземної компанії для резидентів Дія Сіті
Ні, така операція не оподатковується податком на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%, оскільки послуги отримано та оплачено в одному звітному періоді, що відповідає умовам звільнення. Проте, цю операцію обов'язково потрібно відобразити у відповідних рядках додатка ДІЯ до декларації з податку на прибуток.
Для резидентів Дія Сіті, які обрали особливий режим оподаткування (сплату податку на виведений капітал), об'єктом оподаткування є не фінансовий результат, а конкретні операції, перелік яких визначено Податковим кодексом України.
Загальне правило. Виплата коштів на користь нерезидентів (у тому числі за послуги) є операцією, що підлягає оподаткуванню ПнВК за ставкою 9%.
Виняток з правила. Існує важливе звільнення від оподаткування. Згідно з підпунктом «г» підпункту 135.2.1.9.3 Податкового кодексу України, операція з придбання майна, робіт, послуг у нерезидента не є об'єктом оподаткування, якщо резидент Дія Сіті - платник податку на особливих умовах отримує їх до моменту здійснення оплати або протягом 365 календарних днів з дня перерахування коштів.
Застосування до вашої ситуації. Оскільки ви отримуєте послуги та проводите оплату в межах одного кварталу, ви повністю дотримуєтесь умови 365-денного строку. Отже, підстав для нарахування ПнВК за ставкою 9% за цією операцією немає.
Відображення у звітності. Незважаючи на відсутність податкового зобов'язання, такі операції підлягають декларуванню. Як свідчить консультація щодо придбання корпоративних прав, операції, що не є об'єктом оподаткування ПнВК через дотримання певних умов, все одно відображаються у відповідних рядках додатка ДІЯ. Це необхідно для контролю за дотриманням умов звільнення.
Таким чином, ви не нараховуєте податок, але зобов'язані задекларувати цю операцію у додатку ДІЯ, підтверджуючи, що вона не підлягає оподаткуванню.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Правила утримання заробітної плати при лікарняних та боргах
Подовження лікарняних: які документи потрібні для заяви ФОП
Чи може ФОП на загальній системі відобразити витрати у липні
Уточнюючий звіт: донарахування зарплати та можливі штрафи
Визначення коду для відображення вимушеного прогулу у табелях
Перспективи анулювання ліцензії при закритті магазину алкоголю
Компенсація за відпустку при звільненні: правильність розрахунків окладу
Питання наступне- працівник на простої знаходився з 01.06.2023 року по 27.04.2026 рік, 01.05.2026 року він звільняється. Оклад на сьогодні 13667, чи правильно я порахую якщо я оклад на сьогодні помножу на 12 місяців і з цієї суми порахую компенсацію відпустки…
Відповідність посад та нарахування зарплати для парамедика та інструктора
Оренда приміщення: умови включення комунальних послуг у плату
Звітність ФОП: чи подається звіт за найманих помісячно
Утримання виконавчого боргу з лікарняних: правові нюанси і підходи
Можливість проведення розрахунку та виплати до звільнення працівника
Робітник звільняється 08.05.2026. Підкажіть, будь ласка, чи можу я провести повний розрахунок із працівником 06.05.2026 (станом на 08.05.2026) та здійснити виплату 06.05.2026, оскільки 08.05.2026 фізично не матиму можливості провести виплату.
Дякую…
Чи можливе укладення договору між ФОП та медзакладом
Чи мають благодійні організації право на адміністративні витрати
Можливості погашення заборгованості за імпортом під час війни
Обслуговуючий банк нам відмовив в придбанні валюти і оплаті заборгованості за цим
контрактом посилаючись на положення Постанова…

