Списання дебіторської заборгованості: терміни та необхідні дії
Дебіторську заборгованість, яка виникла 29.12.2017 ,згідно облікової політики підприємства віднесли до Резерву сумнівних боргів 31.03.2021. Коли ми можемо списати таку заборгованість ,враховуючи зупинення строків позовної давності з 2 квітня 2020 року по 3 вересня 2025 року і які для цього повинні бути дії ?
Дякую
Спочатку варто ознайомитися з умовами договору на предмет того з якого моменту слід починати рахувати строк позовної давності: з дати укладення договору, з дати його закінчення, з дати коли заборгованість мала бути погашена чи з якоїсь іншою дати?
Позовна давність – це встановлений законом строк, протягом якого особа має право звернутися до суду з вимогою про захист свого порушеного права або інтересу (ст. 256 ЦКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n1413).
Загальний строк позовної давності становить 3 роки (ст. 257 ЦКУ).
Строк позовної давності був зупинений на період дії карантину через COVID-19 (з 02.04.2020, п. 12 р. ХХІ ЦКУ), а з 4.09.2025 відлік термінів давності відновлено.
Тому, якщо рахувати, що відлік терміну позовної давності розпочався 29.12.2017, тоді:
2017 - 3 дн.
2018 - 365 дн.
2019 - 365 дн.
по 2.04.2020 - 92 дн.
Разом 825 днів терміну позовної давності пройшло по 3.09.2025. Тому загальний термін позовоної давності 1095 віднімаємо 825, отримуємо 270 днів з 4.09.2025 потрібно рахувати для спливу термінів давності.
Див. також https://7eminar.ua/news/8727-pozovnu-davnist-vidnovleno-yak-obcislyuvati-stroki-z-uraxuvannyam-prizupinennya-na
https://7eminar.ua/news/8766-strok-pozovnoyi-davnosti-perebig-ponovleno
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Наказ про вихід на роботу після лікарняного лікарняного періоду
Документи для списання товарів ФОП: нюанси та вимоги
Коригування обліку субпідрядника після аудиту: важливі нюанси
Яка дата подання звіту: фактична чи звітна
ФОП подає звіт за січень, лютий, березень за місячною формою для звітування. В самому звіті яку ставити "дата подання", наприклад за березень 2026 - дату 20.04.2026 чи фактичну 09.05.2026 (Звіт будемо відправляти 09.05.2026)? Чи має це значення…
Чи потрібно подавати форму №1-ОПП при зміні директора
Звітність ФОП: можливість подання нового 1ДФ після помилки
Обов'язок ФОП 2 групи: звітність по нежитлових приміщеннях
Перевірка розрахунків коефіцієнта резервування відпускних виплат працівників
Обов'язкове підвищення кваліфікації для відповідальних за військовий облік
Помилка при сплаті: як виправити зарахування податків
Помилка в повідомленні: наслідки та штрафи при виправленні дати
Розподіл податкового кредиту при продажу металобрухту: порядок дій
Визначення базового місяця для індексації посади сторожа
Як правильно врахувати дохід при утриманні комісії фінансовою компанією
Запит щодо звіту по інвалідам за перший квартал року
Визначення дати реєстрації ПДВ при частковій оплаті товару
Уклали договір з військовою частиною, дослівно прописано таке: "Бюджетні зобов`язання замовника виникають у разі наявностіта та в межах відповідних бюджетних асигнувань".
Товар відвантажено 23.04.26, частина оплати надійшла 29.04.26 з казначейського…

