Питання щодо об’єднаного звіту для ФОП без найманих працівників
Так, потрібно.
ФОП на 3 групі ЄП повинен подавати Додаток 4ФД у складі Податкового розрахунку і відображати виплату доходу ФОПам з ознакою доходу «157».
Однак, подавати нульовий Додаток 1 у складі такого Податкового розрахунку не потрібно, оскільки Додаток 1 заповнюється лише якщо є виплата доходу найманому працівнику або фізособі по договору ЦПХ, оскільки ФОП нараховує ЄСВ 22 % з такого доходу. Також у Додатку Д1 відображаються трудові відносини з найманим працівником. А якщо є виплата доходу іншим ФОПам, то вони не відображаються у Додатку Д1, оскільки з нарахованого їм доходу ФОП не сплачує ЄСВ і вони не перебувають у трудових чи цивільно-правових відносинах з таким ФОПом.
На сьогодні, ДПС дуже наполегливо рекомендує відображати виплату доходу ФОПу у Додатку 4ДФ з ознакою доходу «157». Це досить спірне роз’яснення ДПС, оскільки СГ не є податковим агентом при виплаті доходу іншим ФОП і не утримує ніяких податків при виплаті такого доходу ФОП.
Але ДПС вважає по іншому: якщо є ознака доходу 157 і є виплачений дохід іншому ФОП (не залежно від того оподатковується такий дохід чи ні), платник повинен показати виплату доходу ФОП у Додатку 4ДФ з ознакою доходу «157».
Самозайняті особи – це в тому числі і ФОП (п. 14.1.226 ПКУ). Тому і в листах, і в ЗІР, податківці наголошують – ФОПів потрібно відображати в Додатку 4ДФ.
Це робиться для того, щоб на підставі даних такого Додатку у ДПС була інформація про всі доходи, які виплачуються ФОПам, щоб порівняти з даними декларацій, які подають такі ФОПи.
Тому ФОПу краще подавати Додаток 4ДФ за звітний місяць, у якому виплачувались доходи ФОПам у безготівковій формі, оскільки ДПС може застосовати штраф 1020 грн за неподання Додатку 4ДФ згідно п. 119.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n2388
Але ФОП може також прийняти рішення не показувати виплату доходу іншим ФОПам у Додатку 4ДФ, якщо готовий доводити, що він не є податковим агентом ФОПа, якому виплачує дохід, не утримує ніяких податків з таких виплат і не повинна звітувати про них до ДПС. Однак, показати таку виплату набагато простіше, ніж доводити свою правоту податківцям під час перевірки чи в суді.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Облік товарних запасів для ФОП: достатньо програмного рішення
Зміна прізвища співробітниці: обов'язкові кроки та документи
Подання звіту ФОП за лютий: місячна форма чи інша
Його подати зараз по місячній формі…
Правила проведення чеків ПРРО для безготівкових оплат ФОПів
Можливість підписання звітів бухгалтером під час відпустки директора
Електронні ключі є тільки на директора…
Є відповідь АІ
Оподаткування повернених коштів для ФОП: що потрібно знати
Податкові наслідки для платника ПДВ при тройственному договорі
Є відповідь АІ
Як отримати фінансування для Чорнобильської відпустки своєчасно
Є відповідь АІ
Звільнення директора: правила нарахування ЄСВ та ПДФО для Дія Сіті
Є відповідь АІ
Чи можна коригувати податкову накладну без розрахунку коригування
Просимо надати роз'яснення, чи має право підприємство у такому випадку не складати розрахунок коригування з причиною коригування 103 (повернення товару або авансових…
Є відповідь АІ
Порядок коригування податкової накладної при зміні вартості послуг
Наше підприємство є платником податку на додану вартість та здійснює діяльність у сфері транспортно-експедиційних послуг.
Відповідно до вимог Податкового…
Проблеми з поданням заяви № 1-ПДВ через Електронний кабінет
Умови використання сертифікату резиденства для уникнення оподаткування
Є відповідь АІ
Виплата аліментів працівнику: як врахувати фіксовану зарплату
Є відповідь АІ
Чи можна укласти новий договір без перерви в оренді
Звітність ФОП: подавати стару форму чи дочекатися нової
Оподаткування благодійної допомоги без підтверджуючих документів: поради
Вибір методу розрахунку зарплати для працівника-сумісника
Проблеми з відображенням платежів у звітності для ФОП
Є відповідь АІ


