Помилка в реєстрації ПН: як виправити ситуацію з ПДВ
На нашу думку, зробити можна так:
1) складаєте та реєструєте правильну ПН датою 23.05.2025
Оскільки реєстрація буде із запізненням вже, то пізніше ДПС нарахує Вам штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН за результатами камеральної перевірки (п. 90 пр. 2 р. ХХ ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n8035)
2) РК на "-" щоб анулювати невірну ПН виписують поточною датою (наприклад, сьогодні) - коли виявили помилку.
На це вказує ДПСУ в ЗІР(101.15, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=32809):
"Який порядок заповнення розрахунку коригування до податкової накладної, складеної та зареєстрованої в ЄРПН без факту здійснення господарських операцій?
Відповідь:
У такому розрахунку коригування зазначається:
у полі «Дата складання» – дата, на яку було виявлено помилку;
у заголовній частині розрахунку коригування – дані із заголовної частини податкової накладної з індивідуальним податковим номером покупця на якого помилково було складено податкову накладну;
у розділі Б – зі знаком «–» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).
При цьому у графі 2.1 «код причини» розрахунку коригування зазначається код «103»."
3) уточнювати травень не потрібно, адже у Вас поставок не додалося.
4) неправильна ПН та РК до неї не мають стояти в декларації взагалі.
ЗІР (101.24, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28780):
"Який порядок відображення податкових зобов’язань в податковій декларації з ПДВ у випадку помилкового складання податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг)?
Відповідь:
В податковій декларації з податку на додану вартість (далі – декларація) платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній. Тому, обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в помилковій (другій) податковій накладній і розрахунку коригування до неї не підлягають відображенню в декларації."
Але тут рекомендуємо таку хитрість: Рк на "-" якщо він буде складений і своєчасно зареєстрований наприклад в липні 2025 - поставте в ряд. 7 декларації за липень, але до ряд. 9 суму ПДВ з нього (мінусову) не враховуйте. Тоді з лімітом все буде добре.
Що можуть рекомендувати в ДПС на місцях:
1) уточнити травень (щоб там стояло 2 ПН - правильна і не правильна)
2) Рк на "-" поставити в липень в звичайному порядку (якщо він буде своєчасно зареєстрований).
Тут Ви переплатите за травень податок (якщо добавиться ряд. 18), але менше заплатите за лиспень. Тому якщо у Вас невелика сума ПДВ, допустимий і цей варіант. Ліміт не постраждає
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Оформлення трудових відносин з працівником, що навчається на денній формі
Чи потрібно проводити індексацію зарплати після підвищення
Оцифрування трудової книжки: питання про документи та подачу
Облік валютних операцій за послугами нерезидента в бухгалтерії
Податки для найманого працівника по сумісництву: що потрібно знати
Ставка ЄСВ для працівника з інвалідністю у травні 2026 року
Дякую…
Виправлення зарплати та лікарняних: помилки в об'єднаному звіті
Допомога по непрацездатності для інваліда: специфіка розрахунку підприємства
Дякую…
Чи потрібен наказ для списання матеріалів щомісяця чи річно
чи потрібно видавати наказ перед кожним списанням використаних матеріалів (згідно акту списання за відповідну дату) чи все ж можна зробити наказ з призначенням відповідальних, який буде діяти протягом року і в подальшому формувати лише акти списання…
Штрафи за нереєстрацію платником ПДВ та невиписку накладних
Облік програмного забезпечення: амортизація та податкові нюанси ліцензій
Як виплатити зарплату працівнику з тривалим захворюванням
Перший випадок (20547823-206ХХХХХ) з 19.01.26р-02.02.26р;
Другий випадок (20856128-203ХХХХХ) з…

