Заголовок тимчасово відсутній
Ми ПП.Працівник просить матеріальну допомогу.
Який тип допомоги ми йому можемо надати у розмірі посадового окладу у сумі 12900?Якими будуть Дт та Кт?
Як іі відобразити у місячній звітності ЄСВ?
На оздоровлення виключаємо,бо у відпустку він йтиме в серпні.
Дякуємо.
В такому випадку можете надати нецільову благодійну допомогу.
Рішення про розмір такої допомоги роботодавець приймає на власний розсуд.
Для отримання такої допомоги працівник має подати роботодавцю заяву із відповідним проханням. У ній слід вказати, що потрібна саме нецільова благодійна допомога у зв’язку з, наприклад, сімейними обставинами.
Сума нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року сукупно не має перевищувати граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3914 . У 2024 та 2025 роках така сума дорівнює 4240 грн. До оподатковуваного доходу працівника таку допомогу не включають (пп. 170.7.3 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 ). Із неї також не утримують військового збору (пп. 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n8462 ).
Якщо розмір сукупної нецільової благодійної допомоги за 2025 рік перевищить 4240 грн, із суми перевищення необхідно утримати ПДФО і військовий збір. Тобто, якщо надаєте допомогу працівнику у розмірі 12900, то 12900-4240=8660, то з суми 8660 потрібно утримати ПДФО та ВЗ.
ЄСВ. Сума нецільової допомоги не включається до бази нарахування ЄСВ (п.14 розділу І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування). При цьому сума наданої допомоги значення не має. Тобто не входить до бази нарахування внеску як неоподаткована сума 4240 грн, так і допомога, надана у більшому розмірі.
У додатку 4ДФ суму нецільової благодійної допомоги потрібно відображати одним рядком, ПДФО (графа 4а і 4) і ВЗ (графа 5а і 5) вказуємо за фактом. Тобто той, який вийшов з оподатковуваної частини допомоги, в графі 6 – ознака доходу «169».
Бухоблік нецільової матеріальної допомоги. У бухгалтерському обліку нарахування допомоги за рахунок коштів роботодавця відображається за дебетом субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності» та кредитом субрахунку 663 «Розрахунки за іншими виплатами».
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Використання акаунту фізичної особи для ФОП: порушення чи ні
Коли видавати чек: під час оплати чи отримання товару
Є відповідь АІ
Проблеми з декретними виплатами: відсутність трудових відносин у ФОП
Проблеми з подачею уточнюючого звіту через нову форму J0500111
В серпні (тобто, коли ми подаємо звітність за липень) вже діє нова форма - J0500111.
Я сьогодні подала уточнюючий звіт. Так як в ел.кабінеті немає можливості подати за старою…
Коли подавати звітність для ФОП: липень чи квартал
Штрафи для ФОП за несвоєчасну реєстрацію потужностей кав'ярні
Чи потрібно додавати документи для декретної відпустки ФОП
Фоп іде в декретну відпустку.
Заяву-розрахунок відправила через ПФУ без додатків,сканкопій (платіжок з банку, довідки про відсутн заборгов, довідки ок-7 і т п)
Статус заяви розрахунку прийнято?
чи потрібно додавати обовязково сканкопіі докум…
Вимоги до печатки для реєстрації ПДВ у бюджетних установах
Є відповідь АІ
Подання декларації ФОП після виходу на пенсію: терміни та нюанси
Є відповідь АІ
Вибір КВЕД для надання місця для стоянки автотранспорту
Як забезпечити реєстрацію ПН при зміні кодів УКТ ЗЕД
Виробниче підприємство має на вході одні коди укт зед а на виході інші(детально не розписую, Ви розумієте). Що потрібно зробити, щоб для подальшої реєстрації ПН вони реєструвалися, а не подавати по кожній ПН пояснення. Підприємство не є ризиковим. Дякую…
Є відповідь АІ
Чи може кухар бути матеріально-відповідальною особою на роботі
Є відповідь АІ
Коригування звіту з ЄСВ: зміни заробітної плати та декретні
Є відповідь АІ
Помилка в адресі видаткової накладної: чи потрібно перероблювати
Пояснення для Новапей щодо переказів ФОП та обмежень
Є відповідь АІ
Облік доходів ФОП при продажу через платформу Etsy Payments
Кілька разів на місяць залишок суми перераховується на акаунт Payoneer…
Облік коштів від Etsy на рахунку ФОП через Payoneer
Коригування ПДФО при оренді складів в інших областях підприємства
Нюанси валютних операцій для ФОП: податки та інвойси
І провели такому фопу оплату у валюті, як формувати інвойс, як на ФОП і рахувати податок як на загальній системі 18%, 5% ?
чи потрібно рахувати ЄСВ 22% з…

