Заголовок тимчасово відсутній
Так, потрібно.
Відповідно до п. 38.9 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n8462 під час нарахування (виплати) фізичним особам – підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати.
При цьому на таких осіб не поширюється дія п. 177.8 ПКУ та п. 297.1.2 ПКУ.
Доходи від здійснення підприємницької діяльності, оподатковані відповідно до п. 38.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця на ЗС та до доходу ФОП – платника єдиного податку https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=37612
Тому, ФОП або ЮО, які будуть виплачувати дохід такому ФОП, зареєстрованому на тимчасово окупованій території, повинні будуть утримувати ПДФО 18 % та ВЗ 5 % з такого доходу. А також відображати виплату доходу таким ФОП як фізособі у Додатку 4ДФ з ознакою доходу «126».
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


