Заголовок тимчасово відсутній
Отримали штраф за несвоєчасну реєстрацію отриманого РК на зменшення податкового кредиту.
Дата РК 05.02.24р, дата отримання від постачальника та реєстрації в ЄРПН 06.03.24р.
Чи правомірно нарахований штраф у сумі 2% від ПДВ, якщо з дати отримання не пройшло більше 18 календарних днів. Скиньте посилання, будь ласка, на статтю закону.
Штраф за несвоєчасну реєстрацію РК на "-" покладають на покупця (платника ПДВ).
ПКУ визначає наступне (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n10585):
"120-1.1. Порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних ...тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі..."
Строки "планової" реєстрації Рк на "-" покупцнм визначені в ПКУ наступним чином:
1) п. 201.10 ПКУ - "...для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем)."
2) п. 89 пр. 2 р. ХХ ПКУ - "...для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем)."
Маємо попередити, на думку ДПСУ, ПКУ на даний час не визначає процедури підтвердження дати отримання покупцем розрахунку коригування, якщо це РК на "-" і його мав би реєструвати покупець протягом 18 к.д. з дня отримання такого РК,
ЗІР (101.15, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=38109):
"Яка дата вважається датою отримання розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) товарів/послуг з метою його реєстрації в ЄРПН та який документ є підтвердженням отримання такого розрахунку коригування?
Відповідь:
...Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної (п.п. 192.1.1 п. 192.1 ст.192 ПКУ).
...тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється з урахуванням граничних строків, визначених п. 89 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.
Водночас ПКУ не передбачено механізм фіксації дати отримання покупцем такого розрахунку коригування. Тому, з метою недопущення помилок при складанні податкової звітності та уникнення непорозумінь при обрахунку у системі електронного адміністрування ПДВ суми перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН (SПеревищ), доцільно реєстрацію розрахунків коригування на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг здійснювати з урахуванням термінів, визначених п. 201.10 ст. 201 ПКУ."
Якщо Ви отримали акт камеральної перевірки по таким штрафам, Ви маєте право подати заперечення до нього, до яких додати будь-які докази, які підтверджують час та дату отримання РК покупцем. Можливо, це будуть дані протоколу по руху файлу з РК, який є у Вас програмі.
Якщо ситуація не вирішиться на рівні ДПС (заперечення, потім скарга на ППР), то прийдеться йти до суду.
Розміри штрафів встановлені у відсотках від суми ПДВ в РК:
1) по РК з датою складання до 16.01.2023 визначені п. 120-1.1 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n10585)
2) по РК з датою складання з 16.01.2023 визначені п. 90 пр. 2 р. ХХ ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n8035).
На нашу думку, по Вашій ситуації штраф неправомірний. Проте, на жаль, не виключено, що прийдеться йти до суду.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи потрібно ТОВ сплачувати акцизний податок з тютюну
Первинна документація: технологічна карта чи калькуляційна карта
Виправлення помилки в Об'єднаному звіті: покрокова інструкція
Виправлення помилки у звіті 4ДФ за допомогою уточнюючого звіту
Безпечні договори для списання пального у благодійних фондах
Ризики та оподаткування витрат на медичне страхування благодійних фондів
Оподаткування цільової благодійної допомоги для піклувальників та опікунів
допомоги:
25
170.7.4 пку
не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна
допомога у будь-якій сумі, надана резидентами - юо, або фо:
3) сім’ям усиновлювачі, опікунам, піклувальникам… як…

