Крипта по-українськи: у четвер Рада вирішує долю віртуальних активів

Вже цього четверга парламентський комітет розгляне ключовий законопроєкт щодо віртуальних активів, який комплексно врегульовує обіг, податки та статус криптоактивів в Україні. Документ передбачає оподаткування лише прибутку від продажу крипти, а також запроваджує річний перехідний період із спрощеним декларуванням за ставкою 5%. Деталі обіцяють оприлюднити після засідання комітету

В четвер буде винесено законопроєкт про віртуальні активи на Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.


Про це повідомив у своєму тг–каналі Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.


Законопроєкт містить понад 200 сторінок. Складний документ, який об’єднує всі основні питання щодо криптоактивів. Регулювання обігу, статус регуляторів, оподаткування.


Данило Гетманцев анонсує декілька пунктів:


  1. Оподаткування. Пропонується найпростіша і найзрозуміліша модель – оподаткування прибутку. Тобто оподатковується різниця між тим, що власник криптоактиву протягом звітного річного податкового періоду витратив на придбання криптоактивів, і тими доходами, які він отримав від продажу цих активів.


  1. Перехідний період. Передбачається, що протягом року людина може продати й задекларувати свій дохід від криптоактивів за ставкою 5% без підтвердження витрат на їх придбання в минулому.


Більше про законопроєкт Данило Гетманцев пообіцяв розповісти вже у цей четвер після комітету.



Джерело: Данило Гетманцев

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Штраф за порушення військовий облік з 17 квітня зі знижкою 50%

16 квітня 2025 року в «Голос України» опубліковано Закон України від 13.03.2025 № 4316-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію», який передбачає звільнення військовослужбовців від сплати штрафів за порушення військового обліку, якщо вони не встигли оновити дані через службу. Для цивільних передбачена можливість добровільно визнати порушення та сплатити штраф зі знижкою 50% у застосунку Резерв+. Новий сервіс запрацює влітку 2025 року, зробить процес прозорим і зменшить бюрократію, а традиційний шлях звернення через ТЦК залишиться чинним