👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Необхідно подати два уточнюючі звіти за кожен місяць, у якому була допущена помилка.
За загальним правилом першим уточнюючим розрахунком виправляють несумові помилки – КЗО «1» виправляється на КЗО «2», в другому уточнюючому змінюється ставка ЄСВ.
Однак, на практиці дуже часто програма не пропускає такі звіти.
Ставку податку краще змінити за допомогою вилучення помилкових рядків за допомогою КТН 3 та введення нових за допомогою КТН 2 без поділу на сумові та несумові помилки.
Ба, більше, навіть два таких рядки програма не завжди пропускає в одному звіті.
Отже:
- в першому уточнюючому розрахунку повністю дублюєте всі дані рядка з помилковою ставкою 22%, в графі 9 – «3». Графу 25 не заповнюєте. Значення графи 20 цього рядку переносити до рядків 6.1 та 6 табличної частини розрахунку;
- в другому розрахунку виправляємо ставку на 8,41%. Заповнюєте рядок з правильними даними, в графі 9 – «2». Графу 25 не заповнюєте. Значення графи 20 цього рядку переносити до рядків 4.1 та 4 табличної частини розрахунку.
Детально, як виправити одну ставку ЄСВ на іншу, ми розбирали у презентації (ситуація 5, слайд 7-8).
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar