Відпуск ліків без рецепта: які штрафи загрожують аптекам

Держлікслужба наголосила на обов’язковому дотриманні Порядку відпуску рецептурних лікарських засобів та відповідальності за його порушення. Штрафи за реалізацію ліків без рецепта можуть сягати від 50 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, залежно від кількості порушень та їх характеру

275

Держлікслужба звернулась до суб’єктів господарювання та нагадала про важливість дотримання норм Ліцензійних умов, Порядку відпуску рецептурних препаратів в аптечних закладах, а також штрафах при їх порушенні.


У службі зазначили, відповідно до п. 162 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених постановою КМУ від 30.11. 2016 № 929, ліцензіат, який провадить господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, забезпечує в обов’язковому порядку внесення інформації щодо відпущених лікарських засобів до Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я у разі відпуску лікарських засобів за електронними рецептами у порядку, встановленому МОЗ.


Такі вимоги не застосовуються на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування до ліцензіатів, які провадять господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами через аптеки та їх структурні підрозділи, місце провадження діяльності яких перебуває в межах територій територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджується наказом Мінреінтеграції.


У службі наголосили щодо безумовного дотримання Порядку під час продажу лікарських засобів, які відпускаються за рецептом лікаря, і нагадали, що відповідно до ст. 42–4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення встановленого порядку реалізації (відпуску) лікарських засобів передбачає:


  1. реалізація (відпуск) лікарських засобів в аптечних закладах без рецепта у заборонених законодавством випадках – тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 НМДГ (від 850 грн до 1700 грн);
  2. повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню,- тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 НМДГ (від 1700 грн до 3400 грн);
  3. реалізація (відпуск) лікарських засобів в аптечних закладах, у тому числі з використанням інформаційно-комунікаційних систем дистанційним способом (електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами) особі, яка не досягла 14-річного віку (малолітній особі), а також доставка лікарських засобів кінцевому споживачу – особі, яка не досягла 14-річного віку (малолітній особі), – тягнуть за собою накладення штрафу від 200 до 300 НМДГ (від 3400 грн до 5100 грн);
  4. повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною третьою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від 300 до 400 НМДГ (від 5100 грн до 6800 грн).


Джерело: Аптечна професійна асоціація України

275

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Коментарі

7

12038

4165

947

7

24527

1521

14

18

489

204

28

37

8405

5224

922

10

14

231

76