Уряд посилює контроль за державними закупівлями

Кабмін посилив механізми контролю державних закупівель, розширивши повноваження Держаудитслужби. Зміни передбачають перевірки у випадках, коли: є підозра на уникнення відкритих торгів; товари придбані без використання е–каталогів та не дотримувалися норм локалізації виробництва. Також уточнено терміни, процедури надання документів, дії посадових осіб у разі відмови надати інформацію, та підстави для зупинення перевірок

Про посилення ефективність закупівель повідомив Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль:

Вдосконалюємо алгоритм проведення перевірок закупівель з боку Державної аудиторської служби.

Урядом прийнято рішення доповнити підстави перевірки у разі непроведення відкритих торгів, придбання товарів без використання електронного каталогу, якщо до цього зобов’язує законодавство. Також будемо перевіряти дотримання норм про локалізацію виробництва.


Денис Шмигаль повідомив:

Наша мета – зробити так, щоб держава, регіони та громади купували якомога більше товарів у вітчизняних виробників. Це частина комплексної політики «Зроблено в Україні», яку започаткував Президент України.

Зокрема, внесено зміни до постанови Кабінету Міністру України від 01.08.2013 №631 «Про затвердження Порядку проведення перевірок закупівель Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами і внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».


Доповнено Порядок проведення перевірок закупівель Державною аудиторською службою, її міжрегіональними територіальними органами новими термінами, зокрема, «договір» та «замовник».


Також Порядок доповнено новими підставами проведення перевірок закупівель, а саме: виникнення обґрунтованої потреби в документальній і фактичній перевірці встановлених фактів:


  1. поділу предмета закупівлі на частини з метою уникнення проведення відкритих торгів / спрощених закупівель у визначеному законодавством порядку;
  2. придбання товару за укладеним договором (договорами), що не локалізовано відповідно до законодавства;
  3. придбання товарів без використання електронного каталогу та/або укладення договорів, якими передбачено оплату товарів без використання електронного каталогу, у разі, коли його застосування є обов’язковим відповідно до законодавства.


Уточнено процедуру надання усіх необхідних для перевірки документів і відомостей, а також дій посадових осіб органу державного фінансового контролю у разі їх ненадання, зупинення перевірки закупівель в окремих обставинах тощо.


Джерело: Денис Шмигаль, представник КМУ у ВРУ Тарас Мельничук