Внутрішнє звіряння списків
Перш ніж провести звіряння списків персонального військового обліку із ТЦК та СП, відповідальній особі роботодавця варто провести внутрішнє звіряння, а саме: звіряння облікових даних списків персонального військового обліку з військово-обліковими документами працівників.
Таке звіряння передбачене п. 45 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 №1487 (далі – Порядок №1487).
Це звіряння можна назвати внутрішнім аудитом. Його мета – виявити і виправити всі недоліки самостійно і до того, як їх виявить ТЦК та СП.
Строки і періодичність проведення такого звіряння законодавчо не визначена. Тому підприємство самостійно встановлює строки і відображає їх у графіку. Графік проведення звіряння затверджується керівником.
Завантажуйте шаблон такого графіку за посиланням
Звіряння списків з ТЦК та СП
Порядок звіряння передбачений п. 46 Порядку №1487. Важливо розуміти, що є два різних процеси звіряння:
- З ТЦК та СП, що знаходиться на території тієї самої адміністративно-територіальної одиниці, що й підприємство (назвемо його «свій" ТЦК та СП).
- З ТЦК та СП, що розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць (за місцем військового обліку працівників).
Для звіряння зі «своїм» ТЦК та СП особа, відповідальна за ведення військового обліку, повинна прибути до відповідного ТЦК та СП зі списками та копіями військово-облікових документів.
До ТЦК та СП, що розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць, потрібно направити витяги зі списків в двох примірниках та копії військово-облікових документів.
Строк проведення звіряння списків
Одне з ключових питань – це строки проведення звіряння. Хоча Порядок №1487 передбачає щорічне звіряння, пункт 46 цього документа уточнює:
Звіряння даних списків персонального військового обліку здійснюється відповідно до графіка звіряння, затвердженого розпорядженням голови відповідної районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, міського голови.
Отже, для звіряння списків має бути затверджений графік, складений державною адміністрацією.
Здавалося б, можна просто чекати, поки ваше підприємство включать до цього графіка. Але є нюанс: до графіка, затвердженого держадміністрацією, потрапляють лише підприємства, розташовані в межах відповідної адміністративної одиниці.
Тому до ТЦК та СП в інших адміністративних одиницях (за місцем військового обліку ваших працівників) краще направити витяги зі списків персонального військового обліку самостійно, не чекаючи графіків чи запитів.
Алгоритм дій наступний:
- Підготуйте два примірники витягів зі списків персонального військового обліку.
- Додайте копії військово-облікових документів.
- Надішліть поштою документи до відповідних ТЦК та СП, де стоять на обліку ваші працівники.
Для звіряння зі «своїм» ТЦК та СП можна пошукати графік і в разі його відсутності, чекати ініціативи адміністрації чи ТЦК та СП.
Графік звіряння списків зі «своїм» ТЦК та СП
Нас часто запитують:
Де знайти графік звіряння зі «своїм»ТЦК та СП?
Деякі державні адміністрації публікують графіки на офіційних сайтах. Інші направляють графіки усім підприємствам, розташованим на території такої адміністрації. В певних випадках ці графіки до підприємств доводить ТЦК та СП, але часто буває, що й ні слуху ні духу.
Що ж робити в таких випадках?
Тут є два варіанти: чекати ініціативи ТЦК та СП чи проявити ініціативу самостійно. Вирішувати вам. А ми нагадуємо, що п. 46 Порядку №1487 чітко визначає, що звіряння проводиться за графіком, затвердженим головою адміністрації чи міським головою.
Тому в разі претензій з боку ТЦК та СП, можна посилатися на наведений пункт Порядку №1487.
Тетяна ДОНЕЦЬ, шеф-редактор 7eminar, практикуючий юрист, адвокат з 20-річним досвідом роботи