Страхування працівника-сумісника: яку зарплату враховувати для застосування пільги

Оскільки внутрішнє сумісництво оформлюється окремим трудовим договором, при застосуванні податкової пільги за п.п. «в» п.п. 164.2.16 ПКУ враховується заробітна плата окремо за основним місцем роботи або за сумісництвом. Це залежить від того, за яким видом договору (пенсійне забезпечення чи медичне страхування) роботодавець сплачує кошти за працівника


Яку заробітну плату потрібно враховувати роботодавцю-резиденту з метою застосування п.п. «в» п.п. 164.2.16 ПКУ під час оподаткування суми коштів, сплачених на користь працівника за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку та / або за договорами добровільного медичного страхування, якщо такий працівник працює на одному підприємстві за основним місцем та як внутрішній сумісник?

Нараховану за основним місцем роботи або за сумісництвом, в залежності від виду страхування.


До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається


1) сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі:


  1. за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії,
  2. внесків на пенсійні вклади,
  3. внесків до фонду банківського управління,


сплачена будь-якою особою – резидентом за платника податку чи на його користь (п.п. «в» п.п. 164.2.16 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).


Крім сум, що сплачуються, зокрема, роботодавцем – резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку та / або за договорами добровільного медичного страхування в межах 30% нарахованої заробітної плати такому працівнику (п.п. «в» п.п. 164.2.16 ПКУ).


Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Враховуючи викладене, оскільки виконання іншої роботи крім основної внутрішні сумісники здійснюють на підставі укладеного окремого трудового договору, то з метою застосування п.п. «в» п.п. 164.2.16 ПКУ під час оподаткування суми коштів, сплачених роботодавцем – резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку та/або за договорами добровільного медичного страхування на користь працівника, що працює на одному підприємстві за основним місцем та як внутрішній сумісник, потрібно враховувати нараховану такому працівнику за місяць виключно заробітну плату за основним місцем роботи або заробітну плату, нараховану як внутрішньому суміснику, в залежності від виду страхування

Джерело: ЗІР, категорія 103.04


Стаття на тему:


Добровільне медичне страхування працівників: облік та оподаткування

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇