Яку заробітну плату потрібно враховувати роботодавцю-резиденту з метою застосування п.п. «в» п.п. 164.2.16 ПКУ під час оподаткування суми коштів, сплачених на користь працівника за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку та / або за договорами добровільного медичного страхування, якщо такий працівник працює на одному підприємстві за основним місцем та як внутрішній сумісник?
Нараховану за основним місцем роботи або за сумісництвом, в залежності від виду страхування.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається
1) сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі:
- за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії,
- внесків на пенсійні вклади,
- внесків до фонду банківського управління,
сплачена будь-якою особою – резидентом за платника податку чи на його користь (п.п. «в» п.п. 164.2.16 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).
Крім сум, що сплачуються, зокрема, роботодавцем – резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку та / або за договорами добровільного медичного страхування в межах 30% нарахованої заробітної плати такому працівнику (п.п. «в» п.п. 164.2.16 ПКУ).
Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Джерело: ЗІР, категорія 103.04
Стаття на тему:
Добровільне медичне страхування працівників: облік та оподаткування
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше