Переход на ПДВ та групу для юридичних послуг: аналіз ситуації
Тов было больше 1 млн. прибыль, а в этом году нет, надо ли переходить на НДС? можем пререйти на 3 групу 5%?
Це право ТОВ – бути платником ПДВ чи ні.
Взагалі слід проаналізувати обсяг операцій за останні 12 кал/місяці ( зараз це червень 2025 р. – травень 2026 р.).
Та якщо обсяг постачань перевищує суму 1000000 грн. – потрібно реєструватися платником ПДВ.
Це випливає з п.181.1 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4401 ), де зазначено наступне:
«у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі операцій з постачання товарів/послуг з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі (зокрема, але не виключно шляхом встановлення спеціального застосунку або додатку на смартфонах, планшетах чи інших цифрових пристроях), нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи».
Тому у разі якщо за наведений період обсяг операцій перевищує 1000000 грн. – потрібно до 10.06.26 р. подати заяву ф.1-ПДВ з метою обов’язкової реєстрації платником ПДВ (п.183.2 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4409 ).
В інших випадках немає обов’язку реєструватися платником ПДВ, тільки у добровільному порядку.
Та звісно Ви маєте право подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1054-19#n20 ) та обрати ЄП 3 групи за ставкою 5% без ПДВ.
Таку заяву потрібно подати «не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу» ( п.п.298.1.4 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7213 ) - тобто до 15.06.26 р.
Вам доцільно ознайомитися з матеріалом на сайті Семінар Ком від 03.06.26 р. «Заява про застосування спрощеної системи (обрання, перехід, відмова): інструкція із заповнення»: https://7eminar.ua/news/2775-zayava-po-jedinomu-podatku-rejestraciya-perexid-vidmova .
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Продовження терміну для оцифрування трудових книжок: що далі
Компенсація витрат на пальне: оподаткування та документальне оформлення
Актуальний термін позовної давності: що потрібно знати сьогодні
Оформлення протоколу для зовнішнього сумісника з лікарняним оплачуваним місцем
Оформлення господарської операції монтажу з матеріалами замовника
ТзОВ інтернет-провайдер надаємо послуги інтернету , та монтаж відеокамер(системи відеоспорстережень)для забудовників .Основний КВЕД наш 61.10.
КВЕД43.21 в нас є ,як допоміжний.
Покупець (замовник) хоче щоб ми провели монтаж відкеокамер та…
Оподаткування послуги ударно-хвильової терапії для медичних закладів
Перебування працівника у відпустці за свій рахунок: нюанси
Обов'язковість зазначення розрахунків між ФОП у звіті 4ДФ
Переподання документів для військового обліку: коли очікувати
Повернення надмірної оплати: чи складати податкову накладну
Штраф за уточнюючу звітність: як уникнути санкцій податкової
Чи потрібно подавати нульовий звіт про транспорт для ОСББ
Переведення кредиту з 601 рахунка на 501 рахунок: нюанси
Правильне оформлення податкової накладної для будівельних робіт
Дякую…
Військовий облік для підприємства без діяльності: чи потрібен
ТОВ на загальні системі без діяльності 10 років, наймані працівники також відсутні, на балансі транспорту немає.
Звіти здає засновник.
Чи потрібно вести військовий облік та щось подавати до ТЦК ?
Дякую за відповідь…

