Чи можна використати переплату по ЄП для нового ФОП
Так, можна.
Переплата по ЄП та ЄСВ може бути використана як сплата за ЄП та ЄСВ за 2026 рік після повторної реєстрації ФОП.
Якщо у ФОП була переплата по ЄП та ЄСВ за попередні періоди діяльності ФОП, то після закриття ФОП таку переплату можна було повернути на рахунок ФОП. Якщо ФОП цього не зробив, то така переплата продовжує обліковувати в індивідуальній картці платника. І при повторній реєстрації ФОП цю переплату можна використати як сплату податків за теперішній період діяльності ФОП.
Тому ФОП сплачує нарахований ЄП за 1 квартал 2026 року за мінусом переплати, яка є на його рахунку. А при салаті ЄСВ за 1 квартал (за лютий та березень 2026 року) ФОП повинен сплатити ЄСВ за мінусом існуючої переплати до 20.04.2026 року
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи є помилкою автоматичне введення штрих-коду в ПРРО
Оплата оренди ФОП: можливості з особистої картки або готівкою
Чи можна оплатити з особистої картки? Або готівкою через касу, але у ФОП готівки на оренду по ПРРО не назбиралося…
Наслідки розфіксації звіту ФОП для єдиного податку і ЄСВ
Питання щодо оновлення критичності підприємства для військового обліку
Чи можна замінити журнал реєстрації наказів у кадровій справі
Коли подавати ліквідаційну звітність після припинення ФОП
коли потрібно подати лікві. звітність…

