Перенесення збитків по КІК за попередні періоди: можливості
Ст. 39-2 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20260101#n18466)6
"39-2.3. Порядок обчислення скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що оподатковується в Україні.
...39-2.3.3. Скоригований прибуток кожної контрольованої іноземної компанії визначається окремо. У разі якщо скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії звітного року має від’ємне значення, такий збиток не зменшує прибуток до оподаткування інших контрольованих іноземних компаній звітного року, однак може бути врахований у зменшення прибутку до оподаткування цієї самої контрольованої іноземної компанії у майбутніх звітних роках."
При цьому були визначені перехідні положення в пр. 10 р. ХХ ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20260101#n8462):
"54. Встановити такі особливості застосування положень про оподаткування прибутку контрольованої іноземної компанії протягом перехідного періоду:
першим звітним (податковим) роком для звіту про контрольовані іноземні компанії є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року - звітний період, що розпочинається у 2022 році). Контролюючі особи мають право подати звіт про контрольовані іноземні компанії за 2022 рік до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2023 рік із включенням зазначеного у такому звіті скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що підлягає оподаткуванню в Україні, до показників відповідних декларацій за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються;
підпункт "б" підпункту 39-2.1.2 пункту 39-2.1 статті 39-2 цього Кодексу для 2022-2023 звітних (податкових) років застосовується в такій редакції:
"б) володіє часткою в іноземній юридичній особі у розмірі 25 і більше відсотків за умови, що декілька фізичних осіб - резидентів України та/або юридичних осіб - резидентів України володіють частками в іноземній юридичній особі, розмір яких у сукупності становить 50 і більше відсотків, або";
підпункти 39-2.3.2.1-39-2.3.2.4 підпункту 39-2.3.2 пункту 39-2.3 статті 39-2 цього Кодексу застосовуються щодо звітних періодів, що розпочинаються з 1 січня 2023 року;..."
Отже, вперше декларування прибутків КІК відбувалося за підсумками 2022 р. Тому в цей рік не можна було перенести збитки минулого (2021) року, оскільки він не був задекларований
На це вказує ДПСУ в ЗІР (103.29, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=41531):
"Якщо згідно з даними балансу в КІК є непокриті збитки минулих років (за період до 01.01.2022), але за звітний період КІК за даними фінансової звітності є прибутковою, чи можливо збитки минулих років використати для зменшення скоригованого прибутку КІК?
Відповідь:
Ні, непокриті збитки минулих періодів (до 01.01.2022) контрольованої іноземної компанії (далі – КІК) не впливають на визначення скоригованого прибутку КІК."
Далі перенесення збитків можливе, якщо вони вказані в ряд. 25.3 (з мінусом) в Звіті про КІК на попередній рік - переносяться в ряд. 2.11 додатку К до звіту про КІК за звітний рік.
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


