Чи потрібно використовувати РРО при оплаті на рахунок
Залежіть від того яким чином здйснює оплату фізособа.
Так відповідно до п. 2 ст. 9 Закону № 265 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80#n119), РРО/ПРРО не застосовується при виконанні банківських операцій.
До банківських операцій відносяться операції, що здійснюються саме банками, податківці зазначають що незалежно від способу оплати, запропонованого покупцю, з кінця листопада 2023 року, продавець має визначати джерело безготівкових надходжень та здійснювати фіскалізацію всіх розрахунків, що не підпадають під право не застосовувати РРО/ПРРО, встановлене ст. 9 Закону №265 ( Лист ДПС від 29.09.2025 №1057/2/99-00-21-01-01-02 https://storage.7eminar.ua/files/ListDPS29092025.pdf ). Так до банківських операцій, на які розповсюджується пільга щодо не застосування РРО/ПРРО, в розумінні п. 2 ст. 9 Закону № 265 можуть бути віднесені лише:
- перерахування коштів із поточного рахунку банка на поточний рахунок у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010;
- внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на поточний рахунок;
- внесення готівки через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.
Але у разі отримання оплати з рахунків небанківських фінустанов або через ПТКС, що не належать банку (транзитні рахунки 2650, 2654, 6731, 6732, 6740) застосовувати РРО/ПРРО потрібно .
Також питання виникають по транзитному рахунку 2924 - це транзитний рахунок за операціями, здійсненими з використанням платіжних карток і через цей рахунок проходять операції, зокрема по розрахункам через термінал, інтернет еквайринг.
Таки операції є розрахунковими і РРО/ПРРО застосовувати потрібно. Якщо у Вас немає розрахунків через термінал або інтернет еквайринг, то таким чином банк проводить операції по оплатам з карток інших банків через додаток таких банків (інтернет банкінг), такі операції не фіскалізуються, але такий рахунок викликає увагу з боку ДПС і прийдеться доводити що операції не мають відношення до еквайрингу. Тому якщо не бажаєте сперечатися з ДПС, оплати за таким рахунком слід фіскалізувати і у тому числі якщо немає еквайрингу.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
ПДВ для ТОВ: розподіл вхідного ПДВ при отриманні доходів
Виправлення бухгалтерського обліку: оренда, витрати, річна звітність 2025 року
Видача гуманітарної допомоги військовослужбовцю: законодавчі нюанси та податки
Є відповідь АІ
Облік повернення передоплати за товар без податкової накладної
Правила оформлення податкової накладної при частковій передоплаті ПДВ
Правила купівлі нежитлових будівель у фізичної особи для ФГ
Перевірка правильності проведення валютних операцій при виплаті дивідендів
Податкові наслідки благодійного внеску ТОВ для громадської організації
Невідповідність адреси в штампі: помилка в первинному документі
Документи для списання втраченого товару після обстрілу
Наслідки сплати ПДВ при знищенні товару під час війни
Як правильно реєструвати ПН при продажу з ПДВ
Проблеми з неосновним місцем обліку після закриття каси
Облік повернення пошкодженого обладнання в рамках гарантійного випадку
Чи скасують діючу критичність з 1 вересня 2026 року
суть питання отримання статусу критичності по спрощені процедурі на наступний рік. До 10.08 я подав всі необхідні документи, отримав відмову, бо була помилка в тому, що звіт за попередній рік на не за 1 півріччя 2026 року. Рекомендація від ДСБТ подати нову…
Проблеми з актом виконаних робіт: відповідальність і первинні документи
Бухоблік подарункових сертифікатів: проведення та податкові накладні
Є відповідь АІ
Правила розрахунку лікарняного для сумісників: важливі нюанси
Документ для ідентифікації підписів працівників у бухгалтерії
Є відповідь АІ


