Чи потрібно зазначати незастосування податкових різниць у декларації
Так, ТОВ має зазначити відмітку про незастосування податкових різниць, оскільки коригування на від’ємне значення минулих років є обов’язковим і не вважається добровільним застосуванням різниць.
Якщо ТОВ за підсумками 2025 року є малодохідником (дохід за 2024 рік не перевищує 40 млн грн), воно має право не застосовувати податкові різниці, передбачені розділом ІІІ ПКУ.
Водночас коригування фінансового результату на від’ємне значення об’єкта оподаткування минулих років (згідно з пп. 140.4.4 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n10713 з урахуванням п. 3 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ) є обов’язковим для всіх платників податку на прибуток - незалежно від їх статусу (малодохідник чи високодохідник).
Тобто, застосування різниці щодо збитків минулих років не означає, що підприємство «обрало» застосування всіх податкових різниць; це окрема обов’язкова норма, яка не позбавляє права на незастосування інших різниць.
Отже, у декларації за 2025 рік ТОВ має право поставити відмітку про незастосування податкових різниць, при цьому коригування на від’ємне значення попередніх років відображається у додатку РІ в обов’язковому порядку.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи може ФОП на 2 групі продавати ювелірні вироби
Помилка у звіті 4ДФ після смерті працівника: що робити
Зміна курсу: як оформити РК та податкову накладну
Чи може податкова зняти ПДВ через неправильне зазначення отримувача
Штраф за доплату військового збору: що потрібно знати ФОП
Запит на зразок оформлення запису в трудовій книжці
Мені надаввали відповідь на моє запитання щодо оформлення запису в трудовій …
Пільги для ФОП 2 групи учасників УБД щодо податків
Максимальна кількість годин роботи бухгалтера за законом у добу
Чи потрібно включати залишок кредиту в дохід ФОП
Чи відповідає зарплата вимогам за умови відпустки
Що …


