Визначення стажу працівниці з інвалідністю при неповній зайнятості
Так, у працівниці буде страховий стаж в період відпустки до 3-х років та в період отримання пенсії по інвалідності- як за повний місяць.
За нормою ст.18 Закону про відпустки №504 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80#n202 за бажанням матері у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.
Тобто працівниця може оформити відпустку по догляду до 3-х років й при цьому частково працювати.
Цей період враховується в страховий стаж згідно абз.2 ч.1 ст.14 Закону №1105 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1105-14#n1298 як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
В цьому ж абзаці зазначено, що така ж норма діє при отриманні пенсії по інвалідності.
Тому у працівниці, за яку буде сплачуватись роботодавцем ЄСВ в розмірі 8,41% при частковій зайнятості, в будь-якому випадку буде рахуватись страховий стаж як працівниці, що перебуває у відпустці до 3-х років або як у отримувача пенсії по інвалідності.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.


