Перехід підприємства до середньої категорії: звітність та терміни
За 2025 рік ви звітуєте ще як мале підприємство
Правило переходу до іншої категорії, що встановлене ч.2 ст.2 Закону про бухоблік на фінансову звітність https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14#n51 передбачає:
Якщо підприємство, що потрапило до певної категорії протягом 2 років поспіль не відповідатиме встановленим для неї критеріям, слід змінити цю категорію.
Тобто, у вашому випадку ви не відповідали критеріям малого лише у 2025 році. Це перший рік невідповідності. Якщо таким критеріям ви будете не відповідати і за підсумками 2026 року, то лише з 01.01.2027 року ви перейдете до категорії середніх підприємств. І саме з цього часу на вас будуть поширюватися вимоги щодо "повнокомплектної" фінансової звітності.
Отже, за 2025-2026 рік ви ще звітуєте за формою 1-м,2-м як мале підприємство, адже за цей звітний період ви ще перебували в статусі малого. І лише потім варто переглянути необхідність переходу в іншу категорію.
Що стосується періодичності подачі, то якщо ваш дохід перевищив 40 млн грн, то ви подаєте декларацію з податку на прибуток в податкову щоквартально, тому відповідно і фінансову звітність в ДПС та статистику теж подаєте щоквартально. Якщо менше 40 млн - то щорічно. Адже така фінзвітність є частиною декларації з податку на прибуток.
Що стосується застосування податкових різниць, то необхідність їх застосування визначається не формою фінансовою звітністю, а нормами ПКУ.
Зокрема в пп.134.1.1 зазначено, що для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний період не перевищує 40 мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на всі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених підпунктом 140.4.8 пункту 140.4, підпунктом 140.5.16 пункту 140.5, пунктом 140.6 статті 140 цього Кодексу), визначені відповідно до положень цього розділу.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n10624
Тому якщо за цими нормами ваш дохід більше 40 млн грн, то податкові різниці ви повинні застосовувати, не зважаючи не те, яку форму фінансової звітності ви подаєте.
Що стосується переходу в іншу категорію в 2027 році, то це буде зрозуміло лише за підсумками діяльності за 2026 рік. Якщо і за підсумками 2026 року ви будете відповідати критеріям середнього, то лише з 2027 року відбудеться такий перехід і відповідно сама фінансова звітність буде вже повнокомплектною (за всіма 5 формами).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Об'єднана звітність для працівника у відпустці по догляду
Вибір правильного коду послуги для виготовлення електронної плати
підприємство ДІЯ СІТІ "послуги з Виготовлення електронної плати...."(монтаж) код …
Відкриття ФОП під час декретної відпустки: можливості та наслідки
Як отримати нову ліцензію на пальне перед закінченням старої
Розрахунок середньої зарплати для компенсації відпустки працівника
Продаж генератора після війни: як зарахувати кошти мешканцям
Як виправити помилку з ПДВ після повернення коштів
Коригування ПДВ у Додатку №2: як правильно оформити
Відображення зовнішніх сумісників у штатному розписі підприємства
Чи потрібно сканувати трудові книжки працівників-пенсіонерів для ПФУ
Розрахунок компенсації за невикористану відпустку та аліменти
Заповнення Об'єднаної звітності: нюанси для різних категорій працівників
На підприємстві в штаті 10-ть працівників. Із них 6 …


