ПДВ при безоплатній роздачі продукції: чи потрібно нараховувати
За загальною нормою безоплатна передача товарів вважається постачання товарів, а отже є об'єктом оподатквання ПДВ (пп. 14.1.191 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20251005#n256, п. 185.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20251005#n4483)
Але, якщо роздача зразків оформлена як витрати на маркетинг або рекламу, то вважаємо, що нараховувати ПДВ не потрібно. Адже тут маємісце не безоплатна роздача товарів з метою їх збуту, а витрати направлені на отримання доходу підприємства (наприклад, через залучення нових клієнтів, або за рахунок підвищення лояльності покупців і стимулювання їх до подальшої співпраці).
Окрім того, відповідно до роз’яснення ДПС в ЗІР https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=38047 якщо вартість безоплатно переданих товарів включається до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання (реалізації) товарів/послуг та компенсується їх споживачами, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ, то - ПДВ не нараховується. Адже такі безоплатно переані товари/послуг визнаються оподатковуваними ПДВ у складі тієї операції, до вартості якої їх було включено.
Підставою того, що вартість зразків включається до вартості готової продукції, послуг чи товарів, які реалізується, може бути, наприклад, Положення про ціноутворення. В такому Положенні має бути зазначено, що при встановленні ціни на продаж товару в калькуляцію такої продажної ціни закладати витрати на збут, в т.ч. на проведення рекламних акцій з роздачею товарів. Це дозволить Вам обгрунтувати використання цих товарів в господарській діяльності вашого підприємства.
ДОкданіше про облік та оподаткування рекламних роздач див. статтю: https://7eminar.ua/news/8521-provedennya-reklamnix-zaxodiv-akcii-rozdaca-reklamnoyi-produkciyi-oblik-ta-opodatkuvannya#reklamni-zakhody-opodatkuvannya.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Загроза недійсності чеків для ФОП через неправильну ставку ПДВ
ФОП 2 група, не платник ПДВ
у фіскальних чеках ставив заміть "без ПДВ" - "ставка 0"
яка загроза для ФОП? визнають чеки недійсними? і штраф 100%…
Неправильне зарахування коштів: штрафи та можливість виправлення ситуації
Облік ПДВ та доплат за безкоштовне харчування працівників
Як правильно розрахувати лікарняний для працівника зі сумісництвом
Податкові наслідки переведення фінансової допомоги у безповоротну
ПДВ при оплаті аккаунту IOS для IT-компанії: що робити
Використання двох ПРРО для інтернет-торгівлі та послуг бровіста
Чи потрібно проводити чек при оплаті через розрахунковий рахунок
Доплата ЄСВ для працівника-сумісника на 0,5 ставки: нюанси
Чи звільняється мобілізований ФОП від сплати ЄСВ за себе
Врахування військовозобов'язаних з бронюванням для подачі звітності
Чи може ФОП на загальній системі не сплачувати ЄСВ
Помилка в кодах товару: як оскаржити рішення податкової
розмитнили товар "Світильники не електричні, в якостіджерела світла використовуютьсяпарафінові свічки (лампадки ) LAMPION" по коду 9405 50 00 00
виписали накладну
свічка…
Виведення коштів з фермерського господарства: можливі шляхи та нюанси
Терміни здачі готівки в касу та розрахунок ліміту каси
Виправлення дати звільнення в лікарняному: нюанси та рекомендації
Оплата листків непрацездатності при травмах на робочому місці
ПДВ при поверненні та списанні товарів: облік собівартості
Віддалене звільнення: обмін документами та повернення трудової книжки
Можливий обмін документами підписаний КЕП з нашої сторони і зі сторони працівника?
Як повернути їй трудову…

