Сплата податків при оренді земельних ділянок фізичними особами
Якщо підприємтво сільхозвиробник новостворений на загальній системі, має намір виплачувати паї фізичним особам за оренду земельних ділянок. Хто в цьому випадку сплачує ПДФО і військовий збір? І чи має фізична особа яка здає в оренду ділянку (пай) сплачувати МПЗ за себе? Завчасно дякую за відповідь!
ПДФО та ВЗ має перераховувати до бюджету орендар.
За визначенням, наведеним в п.14.1.180 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n256 податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Простими словами, податковий агент це юрособа або самозайнята особа (ФОП та особи, що проводять незалежну професійну діяльність), яка виплачує або надає в негрошовій формі дохід фізособі.
Підпунктом 168.1.1 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/ed20241201#n3877 визначено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Тож юридична особа з має утримати ПДФО та ВЗ з орендної плати та виплатити фіззособі суму зменшену на суму податків.
МПЗ фізособа сплачувати не повинна.
Згідно з п.170.14.2 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 у разі передачі земельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, їх розмір враховується при визначенні загального мінімального податкового зобов’язання орендарів, користувачів на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) таких земельних ділянок у порядку, встановленому цим Кодексом.
Обов'язок зі сплати МПЗ переходить до орендаря лише за умови, що договір оренди укладено та зареєстровано відповідно до законодавства, зокрема, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. (п.38-1.4 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n19231).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Виправлення податкових розрахунків: середня зарплата для стартапу
ТОВ резидент Дія Сіті як стартап недотримувався критерію середньої зп 1200,00 євро на місяць.
За новими правилами для підтвердження критичності підприємства за останній період має бути середня зп не менше 1200,00 євро.
Підприємство планує…
Трудова книжка та лікарняний: нюанси звільнення працівника
Питання:
1. Коли працівнику видавати трудову книжку, і невідомо чи йому не…
Штрафи за невчасну реєстрацію розрахунків коригування ПДВ: нюанси
Де сплачувати податки для ФОП з найманими працівниками
Найкращі програми та РРО для онлайн-торгівлі: огляд варіантів
Чи потрібен товарний облік для онлайн-фізичних осіб-підприємців
Звільнення працівника: процедури та терміни у випадку зникнення
Розрахунок лікарняних: первинний та продовження по вагітності
Виправлення помилок у звітності по доходах та податках
Перехід ФОП на фізособу: ризики, ПДВ та оплата оренди
Військовий облік: питання бронювання та підвищення зарплати підприємства
Як на сьогоднішній день за новими Постановами має діяти?
З якого місяця підвищувати середню зп до 26000,00 грн? І до якого терміну податись на перезатвердження критичності…
Оформлення звільнення працівника, що йде на військову службу
ФОП може купувати продукцію у власного фермерського господарства
Виплата відпускних: як правильно відобразити в об'єднаному звіті
Нюанси заповнення податкової накладної при поверненні внеску в капітал
Необхідність найму працівників для фермерського господарства з липня
Чи потрібно вказувати доходи ФОП для соціальних виплат
Чи виплачувати лікарняні разом із зарплатою в червні
У Пенсійний фонд подано заяву-розрахунок для отримання лікарняних 02.06. Пенсійний фонд змінив статус заяви на "Залишено без руху" і вказав, які документи потрібно додати. Це було помічено 05.06 і в цей же день подано нову заяву. Виплата лікарняних планувалась…


