Звітність по податку на прибуток при перетворенні підприємства на ТОВ
Судячи із позиції податкової, скоріш за все потрібно.
Наприклад, в ІПК від 30.12.2022 р. № 2420/ІПК/99-00-21-02-02-06 податківці, відповідаючи на запитання щодо подання звітності в результаті перетворення, зауважили: "Таким чином, якщо дата ліквідації припадає на початок або середину такого звітного (податкового) кварталу (року), платник податку на прибуток підприємств може подати останню (ліквідаційну) Декларацію до закінчення звітного (податкового) кварталу (року), але не пізніше строків встановлених п. 49.18 ст. 49 Кодексу. Додатком до такої Декларації та її невід’ємною частиною є комплект річної фінансової звітності (за період з початку року по дату ліквідації), у тому числі ліквідаційний баланс".
В ІПК від 30.09.2020 р. № 4063/ІПК/99-00-05-05-02-06 на запитання: "У платника виникли питання стосовно подання податкової та фінансової звітності при реорганізації (перетворенні) державного підприємства на приватне акціонерне товариство, та чи повинно підприємство подавати податкову та фінансову звітність окремо по 21.07.2020 по державному підприємству, а з 22.07.2020 по акціонерному товариству" податкова теж відповіла:
"Таким чином, для підприємства, що ліквідується останнім звітним періодом є період, який починається з початку року і закінчується днем, на який припадає дата його ліквідації (у вашому випадку – 21.07.2020).
Таке підприємство разом із податковою декларацією подає фінансову звітність за цей період як додаток до неї.
Першим податковим (звітним) періодом для новоствореного товариства-платника податку на прибуток є звітний період, який розпочинається з дати початку його обліку (у вашому випадку з 22.07.2020) і закінчується останнім днем звітного (податкового) року".
Отже, зважаючи на таку роз'яснювальну практику приходимо до висновку, що Вам все ж бажано подати ліквідаційну декларацію разом із ліквідаційною фінзвітністю. Проте, зважаючи на неврегульованість даного запитання, додатково рекомендуємо отримати ІПК з цього приводу.
Раді допомогти, звертайтесь ще!

Доступ до матеріалу надається лише передплатникам платформи
Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, .
Або прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Відповідь АІ схвалено експертом
Зміна юридичної адреси підприємства та податкові нюанси в Одесі
Чи є порушенням ранній розрахунок зарплати при звільненні
Виправлення помилки у звітності ЄСВ через уточнюючий звіт
Відповідь АІ схвалено експертом
Ознаки доходу для страхових внесків у Додатку 4ДФ
Відповідь АІ схвалено і доповнено експертом
Заповнення об'єднаної звітності при відпустці та лікарняних
Відповідь АІ схвалено і доповнено експертом
Дії роботодавця при призові працівників на військовий облік
Чи потрібно видавати фіскальні чеки за послуги програмування
Розрахунок середньоденної для відпускних: важливі нюанси та алгоритм
Вибір найкращого рішення щодо заборгованості після смерті ФОП
Відповідь АІ схвалено і доповнено експертом
Оформлення безкоштовної зарядки електроавтомобіля для юридичної особи
Невірне оформлення виклику: дії ТОВ у військовому обліку
ТОВ на електронну адресу надішов лист 09.11 про виклик працівника до ТЦК та СП на 12.11 проте без підпису КЕП, а лише як фото розпорядження, даний лист був помічений лише 12.11.
Які дії ТОВ? Увільнити працівника на дану дату ? Чи повідомити ТЦК про належне…
Відповідь АІ схвалено експертом
ФОП 3-ї групи: можливість додати вантажні перевезення до послуг
Відповідь АІ схвалено і доповнено експертом
Зміни у поданні Додатків для військового обліку до ТЦК
Чи змінюється ставка ПДФО при оренді офісу
ТОВ орендує офіс у фіз.особи. Ставка ПДФО змінилась? За жовтень орендну плату ми сплатили ще 02.10,тому наскільки я розумію ПДФО 18% так і залишається. Зараз платимо аванс за листопад, застосовувати вже ставку ПДФО 5%…
Включення контактного номера бухгалтера у податкові звіти: можливо
Оподаткування ПДФО та ВЗ при купівлі земельної ділянки ТОВ
Наступні кроки для закриття ФОП на спрощеній системі
Відповідь АІ відхилено експертом
Розрахунок днів непрацездатності: як правильно врахувати
№ 1 з 29.06.2026 по 23.09.2026
та № 2 з 24.09.2026 по 31.10.2026.
Рахувати 87 к.д. + 38 к.д. чи це 125 к.д…

