Звітність по податку на прибуток при перетворенні підприємства на ТОВ
Судячи із позиції податкової, скоріш за все потрібно.
Наприклад, в ІПК від 30.12.2022 р. № 2420/ІПК/99-00-21-02-02-06 податківці, відповідаючи на запитання щодо подання звітності в результаті перетворення, зауважили: "Таким чином, якщо дата ліквідації припадає на початок або середину такого звітного (податкового) кварталу (року), платник податку на прибуток підприємств може подати останню (ліквідаційну) Декларацію до закінчення звітного (податкового) кварталу (року), але не пізніше строків встановлених п. 49.18 ст. 49 Кодексу. Додатком до такої Декларації та її невід’ємною частиною є комплект річної фінансової звітності (за період з початку року по дату ліквідації), у тому числі ліквідаційний баланс".
В ІПК від 30.09.2020 р. № 4063/ІПК/99-00-05-05-02-06 на запитання: "У платника виникли питання стосовно подання податкової та фінансової звітності при реорганізації (перетворенні) державного підприємства на приватне акціонерне товариство, та чи повинно підприємство подавати податкову та фінансову звітність окремо по 21.07.2020 по державному підприємству, а з 22.07.2020 по акціонерному товариству" податкова теж відповіла:
"Таким чином, для підприємства, що ліквідується останнім звітним періодом є період, який починається з початку року і закінчується днем, на який припадає дата його ліквідації (у вашому випадку – 21.07.2020).
Таке підприємство разом із податковою декларацією подає фінансову звітність за цей період як додаток до неї.
Першим податковим (звітним) періодом для новоствореного товариства-платника податку на прибуток є звітний період, який розпочинається з дати початку його обліку (у вашому випадку з 22.07.2020) і закінчується останнім днем звітного (податкового) року".
Отже, зважаючи на таку роз'яснювальну практику приходимо до висновку, що Вам все ж бажано подати ліквідаційну декларацію разом із ліквідаційною фінзвітністю. Проте, зважаючи на неврегульованість даного запитання, додатково рекомендуємо отримати ІПК з цього приводу.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Облік стягнення боргу: нюанси нарахування та дати виникнення
Як діяти при випадковому закритті зміни касиром терміналу
Є відповідь АІ
Чи правильно податкова зарахує сплату штрафу ФОП
Є відповідь АІ
Проблеми з випискою чеків у ПРРО та ПДВ: рішення
Правила використання РРО для ФОП у перукарських послугах
Є відповідь АІ
Коли ТОВ повинно стати платником ПДВ після доходів
ТОВ на загальній системі оподаткування, не платник пдв. У червні 2026рік досягають дохід 983 811.00грн. У серпні 2026 заключають два договора: один на 200тис, другий на 1 500 000,00. І будуть перераховані кошти по цим договорам у серпні. То з вересня треба…
Хто має видавати чек у дропшипінговій моделі продажу
Є відповідь АІ
Чи може ФОП 2 групи ЄП продавати деревне вугілля
Є відповідь АІ
Як вплине підвищений ЄСВ на декретні виплати ФОП
ФОП планує піти у декрет у жовтні 2026 року. Якщо до цього періоду почати сплачувати ЄСВ за себе у більшому розмірі, ніж мінімальний, чи вплине це на суму декретних виплат?
Штрафи за коригування ПДВ: терміни та наслідки повернення товару
Є відповідь АІ
Вибір типу та найменування об’єкта оподаткування для 20-ОПП
Є відповідь АІ
Повернення коштів за перевезення: податкові наслідки та валютний нагляд
На підставі договору з ТОВ 2 були оформлені рахунки, акти наданих послуг та ПН (за першим подією). Одночасно ТОВ…
Є відповідь АІ
ФОП: продаж алкоголю в магазинах та оплата праці продавців
Є відповідь АІ
Собівартість обладнання: як врахувати мито та ПДВ
Імпортує обладнання яке буде продавати
Обладнання-600 тис ПДВ20%, Мито-поки не відомо
При продажі, собіварість обладнання це ціна 600+мито, чи 600+мито+пдв…
Списання основного засобу: чи нараховувати ПДВ з обліку
Є відповідь АІ
Коригування податку на прибуток: уточнення декларації та звітності підприємства
Є відповідь АІ
Відповідальність за оброблення та реалізацію відходів без дозволу
Є відповідь АІ
Чи підлягає фіскалізації оплата оренди через WayForPay
Є відповідь АІ


