Право іноземця бути директором ТОВ та перебування на єдиному податку
Так, ваше ТОВ може перебувати на єдиному податку 5%. Засновник-іноземець з посвідкою на постійне проживання має право бути директором, і для цього йому не потрібен дозвіл на працевлаштування.
Обґрунтування
Щодо права перебувати на єдиному податку
Законодавство не встановлює обмежень щодо перебування на спрощеній системі оподаткування для юридичних осіб, засновником яких є іноземець. Податковий кодекс України, п. 291.5 ст. 291 містить вичерпний перелік обмежень для платників єдиного податку, і серед них немає заборони, пов'язаної з громадянством чи резидентством засновника-фізичної особи.
Є дише вимога, пп. 291.5.7. фізичні та юридичні особи - нерезиденти не можуть бути платниками ЄП.
Отже, ваше ТОВ може обрати 3 групу єдиного податку зі ставкою 5%, якщо воно відповідає іншим критеріям, таким як обсяг доходу та види діяльності.
Щодо права засновника-іноземця бути директором
Законодавство України не забороняє засновнику, в тому числі іноземцю, обіймати посаду директора у власному товаристві. Це можна оформити двома способами:
Укладення трудового договору: Засновник приймається на роботу на посаду директора як найманий працівник з нарахуванням заробітної плати.
Виконання функцій управління без трудового договору: Засновник може управляти товариством на підставі своїх корпоративних прав, без укладення трудового договору та нарахування зарплати. Така можливість має бути прямо передбачена статутом підприємства.
Щодо необхідності отримання дозволу на працевлаштування
Дозвіл на працевлаштування не потрібен.
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», п. 1 ч. 6 ст. 42 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5067-17#n385) , працевлаштування іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні (тобто отримали посвідку на постійне проживання), здійснюється без отримання дозволу. Такі особи працевлаштовуються на тих самих підставах і в тому ж порядку, що й громадяни України.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Облік траверс у бухгалтерії: на якому рахунку відображати
Запит про наявність форми звіту по інвалідах для подання
Конфлікт між підприємствами: проблеми з реєстрацією РК і ПДВ
Чи потрібно друкувати податкові накладні для перевірок ПДВ
Звіряння з ТЦК: потреба у новому військово-обліковому документі
Як ФОП на загальній системі сплачує ЄСВ та його розрахунок
Як він платить ЄСВ із суми доходу чи мінімально встановленого розміру…
Чи потрібно подавати звіт по інвалідам при малому штаті
Правила документального оформлення матеріальної допомоги мобілізованим працівникам підприємства
Податкові наслідки відсутності КВЕД у постачальника послуг
ПДВ за нульовою ставкою при розмитненні автомобілів з-за кордону
Чи має право мобілізований працівник на компенсацію відпустки
Можливість прийняття працівника на 0.25% ставки заробітної плати
Перевірка правильності розрахунку середньої зарплати для внесків на інвалідність
Сплата податків для мобілізованих ФОП: необхідні дії та документи
Зразок інвойсу для організації обміну досвідом в ЗЕД
Чи можлива відстрочка військової служби для батьків з порушеннями
Запит на наявність бланка звіту по інвалідах у кадровій справі
Чи є вже бланк звіту по інвалідах…

